Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

نکاتی درباره ی تعویض لاستیک ها

Published

on


اولین برف زمستانی در بسیاری از نقاط کانادا باریدن گرفت و زمستان آغاز شد. اینجا هوا بسیار سرد و خشن است و نکات مهمی درباره ی لاستیک های زمستانی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.


در هنگام تعویض لاستیک ها، این کار را با ایمنی کامل و با ابزارهای درست انجام دهید.
اگر در منزل اقدام به تعویض لاستیک می کنید، از جک های کفی استفاده کنید که وزن خودرو را تحمل کند. برای تعویض هر یک از لاستیک ها، آن بخش خودرو را جداگانه بلند کنید و با استفاده از آچار چرخ در دو مرحله پیچ ها را باز کرده و لاستیک را خارج کنید.
چرخ‌ها و لاستیک ها را از نظر ساییدگی بررسی کنید. سایش معمولی به طور یکنواخت در سطح لاستیک دیده می شود، اما ساییدگی ای که به دلیل مشکلات سیستم تعلیق و تنظیم نبودن باد لاستیک‌ ها ایجاد می شوند، فقط در یک سمت لاستیک قابل مشاهده است.
در زمان تعویض لاستیک ها به سیستم حرکت و ترمزهای خودرو نگاهی دقیق بیاندازید تا ایرادات احتمالی را ببینید. لوله های ترمز، بوش ها و غیره را از نظر شکستگی‌ ها و نشتی ‌های احتمالی بررسی کنید.
نگهداری لاستیک های تعویض شده اهمیت خاصی دارد. آن ها را به خوبی تمیز کرده و کاملا خشک کنید، سپس درون کیسه هایی که هوا به آنها نفوذ نمی کند، قرار دهید.
لاستیک ‌ها را در مکانی خشک و خنک و تا حد امکان دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید.
در چند ماهی که از لاستیک ها استفاده نمی کنید، آنها را هر چند وقت یک بار بچرخانید. با این کارها عمر لاستیک‌ ها افزایش می یابد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!