Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

نقشه ای که شما را به سمت ستون های خارق العاده ی Totem Poles در ونکوور می برد

Published

on


به عنوان بخشی از سرزمین های سنتی ملل Musqueam، Tsleil-Waututh و Squamish ، منطقه ی بزرگ ونكوور سرشار از آثار باستانی بومی است، كه مهم ترین آنها ستون های totem poles می باشند.


totem poles، بناهای چوبی حکاکی شده ای هستند که نمادها، حیوانات و اشکال ماوراء طبیعی را به تصویر می کشند و تاریخ، افسانه ها، مردم و یا رویدادهای بومی را نشان می دهند. آنها معمولاً از چوب سرو قرمز ساخته شده اند و تاجی به شکل حیوانات بر سر دارند، که نشان دهنده ی عضویت آنها در قبیله و یا خانواده ی خاصی بوده است، از جمله گرگ، خرس های گریزلی، عقاب ها و نهنگ های قاتل.
تماشای این بخش های خیره کننده از تاریخ زندگی ونکوور، می تواند قسمتی از پیاده روی صبحگاهی، بازی بعد از ظهر گلف شما و یا گردش شما در Capilano Suspension Bridge Park واقع در North Van باشد. ما یک نقشه تعاملی تهیه کرده ایم تا اطمینان حاصل کنید فرصت تماشای آنها را از دست نمی دهید.

Capilano Suspension Bridge Park
از آنجا که پل معلق 230 فوتی، اغلب توجهات را به خود جلب می کند، همه نمی دانند که Capilano Suspension Bridge Park بزرگترین مجموعه از ستون های totem poles در ونکوور را در اختیار دارد. بازدید کنندگان می توانند ستون هایی به قدمت یک قرن از مردمان Coast Salish را در منطقه ی Totem Park پیدا کنند. ستون های Haida ، Tsimshian و Tlingit در طی 20 سال گذشته در منطقه قرار گرفتند.

فرودگاه ونکوور
مجموعه ای از کارهای اصلی بومی به فضای داخلی فرودگاه منتقل شدند، در حالی که قطعات دیگر از جمله سه totem poles از چوب سرو در موزه ی دائمی ونکوور باقی مانده اند. این توتم ها توسط حکاکان Gitksan، به نام های Walter Harris و Earl Muldon در دهه ی 1970 ساخته شده اند.

Brockton Point at Stanley Park
مجموعه ای از totem poles در این مکان، احتمالاً شناخته شده ترین مجموعه در B.C است. چهار توتم که از Alert Bay در جزیره ی ونکوور آورده شده اند و در سال 1924 در Lumberman’s Arch قرار گرفتند. بقیه ی آنها در دهه های 1920 و 30 خریداری شدند، از جمله Skedans Mortuary Pole که اکنون با یک ماکت جایگزین شده، زیرا اصل آن به Haida Gwaii برگردانده شده است. بقیه ی توتم های اصلی نیز برای نگهداری ایمن به موزه های محلی ارسال شده و با ماکت ها جایگزین شده اند. نهمین totem pole و جدیدترین آنها در سال 2009 توسط Robert Yelton از Squamish Nation حکاکی شده است.

Old Surrey city hall grounds
Surrey Columbian Centennial Totem Pole، یکی از قدیمی ترین آثار هنری در مجموعه ی این شهر است و به عنوان ادای احترام به مردم بومی محلی، در طول یکصدمین سالگرد کانادا در سال 1967 ، در این مکان قرار گرفت.
Poirier Community Centre (Coquitlam)
این ستون که توسط Neel با همکاری Lloyd Wadhams and Robert (Bob) Whonnock حکاکی شده، یک مرغ رعد و برق را نشان می دهد که یک خرس در شکم خود، و یک کلاغ با یک سالمون در منقارش و یک نهنگ قاتل به همراه یک مرد در پشت خود را، به تصویر می کشد. GPS خود را برای 630 Poirier Street تنظیم کنید تا به این مجسمه ی با شکوه برسید.
The Haida House at the Museum of Anthropology
موزه ی مردم شناسی بسیاری از totem poles و صدها قطعه توتم از اطراف B.C را، در خود جای داده است. همچنین توتم های ایستاده اطراف Haida house در فضای باز، که توسط Bill Reid و Doug Cranmer حکاکی شده اند، وجود دارد. توتم اصلی Reid / Cranmer به داخل منتقل شد، تا آن را از آسیب آب و هوایی نجات پیدا کند.
White Rock Beach
City of White Rock و White Rock RCMP ، با Semiahmoo First Nation رابطه ی محکم و احترام آمیزی دارند. در سال 1999 ، جامعه ی محلی بودجه ی لازم برای قرار دادن دو totem poles در White Rock Beach را، به عنوان سمبل آشتی جمع آوری کرد. این سایت بعدا مورد استقبال مردم Semiahmoo قرار گرفت و در سال 2009 ، کل Totem Plaza به Grand Chief Bernard Robert Charles ، که در سال های 1963-1996 رئیس Semiahmoo First Nation بود، تقدیم شد.

University of British Columbia
برای نشان دادن تاریخ اقوام بومی کانادا قبل، حین و بعد از Indian Act، دانشگاه بریتیش کلمبیا یک Reconciliation Pole را در سال 2017 ، در انتهای جنوبی دانشگاه نصب کرد. ساخت آن دو سال طول کشید که توسط Jim Hart به همراه دستیاران و نقاشان حکاکی شده است.
از مجموعه ی گسترده ی موجود در Capilano Suspension Bridge Park تا توتم های موجود در فرودگاه YVR ، این totem poles، ادای احترام به تاریخ غنی اقوام بومی ونکوور است. بار دیگر که به هر یک از این سایت ها مراجعه می کنید، مراقب این آثار هنری چشمگیر و قدرتمند باشید.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!