Connect with us

کار در کانادا

نخست وزیر از یک اپلیکیشن تلفن همراه جدید برای اطلاع رسانی به کانادایی ها، در مورد قرار گرفتن در معرض COVID-19 ، خبر داد

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

از آنجا که کانادا شروع به کاهش محدودیت ها و اقدام برای شروع مجدد اقتصاد کرده است، دولت کانادا برای ایمن و سالم نگه داشتن خانواده ها و جوامع کانادایی، همکاری نزدیکی با استان ها و سرزمین ها را آغاز کرده است.

نخست وزیر جاستین ترودو، امروز از راه اندازی یک اپلیکیشن موبایل جدید در سراسر کشور خبر داد، که برای ارائه ی اطلاعیه های مربوط به قرار گرفتن در معرض COVID-19 در سراسر کانادا طراحی شده، و نسخه ی اولیه ی آزمایشی آن در انتاریو رونمایی شده است.

این اپلیکیشن که توسط دولت انتاریو ساخته شده است، به کانادایی ها و مقامات بهداشت عمومی کمک می کند، تا ویروس را با سرعت بیشتری شناسایی کنند، که این یک گام مهم در جهت مهار ویروس و راه اندازی مجدد اقتصادی به طور ایمن است.

استفاده از برنامه داوطلبانه خواهد بود. اگر تست COVID-19 شخصی مثبت باشد، ارائه دهنده ی خدمات بهداشتی یک کد موقتی منحصر به فرد را به آن شخص می دهد، بنابراین می توانند وضعیت خود را به طور ناشناس در شبکه ی ملی بارگذاری کنند. سایر کاربران که برنامه را دانلود کرده و با آن شخص در تماس بوده اند، از طریق برنامه مطلع می شوند که احتمالاً در معرض ویروس قرار دارند. این برنامه همچنین اطلاعاتی را درمورد اقداماتی که می توانند برای حفظ امنیت خود و دیگران داشته باشند، در اختیار کاربران قرار می دهد. ما با استان ها و مناطق کار می کنیم، تا آنها بتوانند اطلاعات بهداشت عمومی را براساس صلاحدید خودشان تنظیم کنند.

The Canadian Digital Service با همکاری Ontario Digital Service و فناوری ای که توسط داوطلبان Shopify ساخته شده است، توسعه ی برنامه را در بر عهده گرفته است. برنامه تحت بررسی امنیتی BlackBerry قرار خواهد گرفت. این فن آوری، بلوتوث ارائه شده توسط اپل و گوگل را به ثبت می رساند و به طور ناشناس مواردی را که کاربران با آنها در تماس بوده اند ضبط می کند. برای محافظت از محرمانه بودن و حفظ حریم خصوصی، برنامه هویت کاربران را فاش نمی کند. این اطلاعات هرگز با هیچ نهاد دیگری به اشتراک گذاشته نمی شود، توسط برنامه ذخیره نمی شود، هیچ اطلاعات شخصی توسط برنامه جمع آوری نشده و برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی کلیه کانادایی ها، موقعیت مکانی کاربر را ردیابی نمی کند.

این اپلیکیشن در هفته های آینده برای دانلود مجانی در دسترس کانادایی ها خواهد بود و مقامات بهداشتی در انتاریو اولین کسانی هستند که کدهای منحصر به فرد موقتی را به افرادی که تست COVID-19 آنها مثبت بوده است، اختصاص می دهند. ما در حال همکاری با سایر استان ها و سرزمین ها هستیم تا آن را در حوزه های قضایی آنها نیز در دسترس قرار دهیم. ما پیش بینی می کنیم استان ها و سرزمین های دیگر طی هفته ها و ماه های آینده استفاده از این اپلیکیشن را شروع کنند.

دولت کانادا و دولت های استانی و سرزمینی همچنان با هم کار می کنند تا ضمن حفظ سلامت همه کانادایی ها، اقتصاد خود را از طریق یک رویکرد تدریجی و مرحله به مرحله راه اندازی کنند.

نقل قول ها

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، هرچه ما به سمت شروع مجدد اقتصاد پیش می رویم، باید به همکاری خود ادامه دهیم تا از گسترش بیشتر COVID-19 جلوگیری کنیم. این اپلیکیشن جدید تلفن همراه، حریم خصوصی کانادایی ها را در اولویت قرار داده و به عنوان یک اقدام امنیتی بیشتر برای محافظت از خانواده ها و جوامع ما از ویروس عمل می کند.

Patty Hajdu  وزیر بهداشت، این اپلیکیشن یکی دیگر از روش های کانادایی ها برای حفظ امنیت یکدیگر، با محافظت از خود و عزیزانشان است. این اپلیکیشن اقدامات دیگر مقامات بهداشت عمومی برای محدود کردن شیوع  COVID-19، از جمله آزمایش و ردیابی مخاطب را، تکمیل خواهد کرد.

Joyce Murray  وزیر دولت دیجیتال، این اپلیکیشن یک ابزار دیجیتال ایمن و آسان برای استفاده و محافظت از سلامت و ایمنی کانادایی ها است. اعلامیه امروز نشان می دهد، همکاری بی سابقه ای در طول این بحران در سراسر کانادا در حال انجام بوده است. من از همه ی کانادایی ها می خواهم که با دانلود این برنامه از انتشار COVID-19 جلوگیری کنند.

Navdeep Bains وزیر نوآوری، علم و صنعت، دولت های فدرال، استانی و سرزمینی درمورد ارزش راه حل های نوآورانه در کمک به بازگشایی اقتصاد، حمایت از مدیریت ریسک افراد و مسطح تر کردن منحنی، توافق دارند. شورای مشاوره به دور هم جمع کردن برخی از بهترین و خلاق ترین افراد کانادا کمک می کند، تا اطمینان حاصل شود که این اپلیکیشن از بالاترین استانداردهای اعتماد به نفع کانادایی ها حمایت می کند.

Quick Facts

  • این برنامه در هفته های آینده به صورت رایگان در Apple App Store و Google Play Store در دسترس اونتاریویی ها خواهد بود. این فناوری متعلق به دولت کانادا بوده و توسط خودشان اداره می شود و تحت مجوز منبع آزاد منتشر می شود.
  • حمایت از حریم خصوصی کانادایی ها برای دولت کانادا در اولویت قرار دارد. این برنامه ارزیابی کامل حریم خصوصی را انجام می دهد و کلیه داده های ارائه شده به برنامه با امنیت کامل ذخیره و محافظت می شوند. دولت فدرال اطلاعات بهداشتی شخصی را ذخیره نمی کند.
  • دولت با Office of the Privacy Commissioner همکاری می کند تا اطمینان حاصل كند كه این اپلیکیشن  در طراحی و توسعه ی  خود از الزامات مربوط به حریم خصوصی فدرال پیروی می كند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!