Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

نخست‌ وزیر کانادا در مورد اعتراضات ضد نژاد پرستی در آمریکا، 21 ثانیه سکوت کرد

Published

on


جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در یک نشست خبری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره ی تهدید ترامپ به استفاده از ارتش و نیروی نظامی برای پایان دادن به اعتراض‌ های سراسری، 21 ثانیه سکوت کرده و سپس گفت وی و مردم کانادا با وحشت به اتفاقات داخلی آمریکا نگاه می کنیم.

وی پس از این سکوت که طولانی ترین سکوت یک رئیس دولت محسوب می شود گفت، ما با وحشت به اتفاقات کشور آمریکا نگاه می کنیم، آن هم در زمانی که وقت ایستادن در کنار هم، گوش کردن و فهمیدن مردم و مبارزه با بی عدالتی است.

وی افزود، در کانادا نیز نژادپرستی به طور نظام مند وجود دارد و سیاه پوستان کانادا و تمام کسانی که در این کشور قربانی نژادپرستی هستند، روزانه با تبعیض روبرو می شوند. این یک واقعیت آشکار است.

خانم کریستا فریلند معاون نخست ‌وزیر کانادا نیز در این نشست از عملکرد خبرنگاران و روزنامه ‌نگاران آمریکایی در پوشش خبرهای مربوط به شورش‌ ها و نا آرامی‌های پس از قتل جورج فلوید دفاع کرد.

ترامپ تاکنون چندین بار به رسانه ها حمله کرده و عملکرد خبرنگاران را زیر سوال برده است. در طی هفته ی گذشته در مینیاپولیس ژولیوسزار چاوز خبرنگار رویترز و رادنی سیوارد مشاور امنیتی این سرویس خبری، با برخورد گلوله پلاستیکی پلیس آمریکا زخمی شدند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!