Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

نحوه ی ضد عفونی کردن تلفن همراه

Published

on


یکی از روش های موثر برای مقابله با ویروس کرونا، می تواند ضدعفونی کردن تلفن همراه باشد.


به گفته ی محمدجواد دهقان نیری، متخصص بیماری های عفونی، برای ضدعفونی کردن تلفن همراه خود باید از الکل 70 درصد استفاده کنید. اگر درصد الکل بالاتر بود، باید آن را با آب مقطر رقیق کنید.
فراموش نکنید بعد از اتمام کار دست های خود را با آب و صابون بشویید.
سعی کنید تلفن خود را بر روی میز کار یا هرجایی که فکر می کنید ممکن است آلوده باشد نگذارید، پس از هربار استفاده از آن نیز، دست های خود را بشویید.
محمدباقر زارعیان عضو هیئت مدیره اتحادیه ی تلفن همراه نیز گفت: برای اینکه در زمان ضدعفونی کردن تلفن همراه به ال سی دی و بقیه قسمت های آن آسیبی نرسد، قبل از شروع کار حتما باتری را خارج کرده و بعد از اتمام این کار چند دقیقه ای صبر کنید تا خشک شود و سپس آن را روشن کنید.
هیچ گاه محلول الکلی را مستقیما بر روی صفحه نمایش نریزید، یک دستمال کاملاً تمیز را به الکل آغشته کرده و سپس بر روی سطوح بمالید، مطمئن شوید که دستمال نمدار است، زیرا دستمال خیلی خیس به ال سی دی تلفن همراه آسیب وارد می کند.
برای تمیز کردن حفره‌های اسپیکر که محل تجمع گرد و غبار است، باید از خلال دندان و پنبه استفاده کنید. برای این کار دقت کافی داشته باشید چرا که فرو رفتن بیش از حد خلال دندان باعث آسیب زدن به سخت افزارهای داخلی می شود.
اگر از قاب محافظ بر روی تلفن همراه خود استفاده کنید، کار ضدعفونی راحت تر است، زیرا در این صورت می توان قاب را از بدنه جدا کرده و با استفاده از مواد شوینده، ضد عفونی کرد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!