Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

نحوه پوشش و آداب مربوط به محل کار در کانادا

Published

on


اگر به تازگی شغلی در کانادا یافته اید و دوست دارید از روز اول بهترین تاثیر را بر همکاران و رئیس خود بگذارید، این مقاله برای شما است. این مقاله شامل موضوعاتی راجع به نحوه پوشش، وقت شناسی، و آداب مربوط به محل کار در ادارات کانادا می باشد.
دیدگاه ساکنان کانادا:


در بسیاری از ابعاد، کانادا کشوری نسبتا غیر رسمی و آرام است. لباس زنان و مردان در ادارات کانادا معمولا غیر رسمی می باشد. در مقایسه با بخش خصوصی و دولتی، بخش دولتی بسیار غیررسمی تر است. همچنین ساکنین شهرهای بزرگ رسمی تر از مردم شهرهای کوچک تر لباس می پوشند. زنان کانادایی معمولا آرایش بسیار کمی دارند و لباس های راحت و پوشیده تری می پوشند. بانوان جوان تر معمولا لباس های راحت تر و آزادتری به تن دارند. مردان جوان معمولا سراغ شلوارهای کتان، با ژاکت ورزشی یا جلیقه می روند. به طور کلی، لباس مردم کانادا تیره و بسیار موقر است، مگر در فصل تابستان که رنگ های روشن رایج تر است.
بهتر است در اولین ملاقات با یک شخص نکات زیر را رعایت کنید:
* شخص مقابل را با نام خانوادگی و پیشوند خانم یا آقا، و در برخی موارد عنوان وی مانند دکتر، بنامید تا زمانی که خود شخص از شما بخواهد وی را با نام دیگری صدا بزنید.
* به موقع حاضر شوید (در صورت امکان 5 یا 10 دقیقه زودتر برسید)، وقت شناسی در کانادا ارزش بالایی دارد و تاخیر، اگر دلیل قابل قبولی نداشته باشد، جایز نیست.
* هنگام گفتگو آشکار و مستقیم صحبت کنید تا جلوی هرگونه سوءتفاهمی گرفته شود.هرچه زمان بگذرد، تشریفات اولیه جای خود را به روابط دوستی ساده تری می دهد. گاهی اوقات افراد در ادارات، رئیس و سوپروایزر خود را به نام کوچک صدا می زنند. اغلب اوقات میزان دوستی را افرادی که در سطح بالاتری هستند، تعیین می کنند.
دیدگاه بومیان کانادا:
روش و استایل کاری در اماکن مختلف، متفاوت است، اما آنچه مهم است رعایت نظافت است. بسیاری از کانادایی ها در محیط کار برای انتخاب میزان رسمی بودن لباس، آزاد هستند، البته پوشیدن شلوارک و شلوار جین در ادارات رایج نیست. بانوان معمولا لباس خیلی آزاد یا خیلی تنگ نمی پوشند، البته به طور کلی این قضیه به سلیقه فرد، محیط کاری و بخشی که در آن کار می کند بستگی دارد.
کانادایی ها معمولا یکدیگر را به اسم کوچک صدا می زنند، اما بهتر است در اولین ملاقات با یک فرد او را با نام خانوادگی و پیشوند آقا یا خانم یا عنوان وی، مانند دکتر، بنامید. در ملاقات با خانم ها بهتر است از پیشوند Ms با نام خانوادگی وی استفاده کنید.
در زبان فرانسوی، اغلب پیشوند «مادام» برای بانوان به کار می رود.
اما دقت کنید که در زبان انگلیسی هیچگاه این واژه را به کار نبرید. در زبان انگلیسی از این کلمه برای تمسخر یا بی احترامی به فرد استفاده می شود و به معنای مالک فاحشه خانه نیز می باشد.
در کبک شکل رسمی «شما» برای غریبه ها و افراد مسن (به خصوص در مناطق روستایی) استفاده می شود. شکل غیر رسمی «تو» در کبک، بیش از فرانسه و دیگر نقاط فرانسوی زبان جهان، استفاده می شود.
محیط های کاری از نظر ساعات کاری و تشریفات اداری، با یکدیگر متفاوت می باشند. البته به طور کلی، مردم کانادا در محیط کار بسیار ساعی می باشند و اتلاف وقت کارمندان در ساعات کاری قابل قبول نیست. در ادارات رسیدگی به امور مراجعه کننده در اولویت است. اضافه کاری در ادارات، به خصوص در مقام مدیریت، بسیار رواج دارد. وقت شناسی در محیط کار بسیار مهم است، با توجه به قوانین محیط کار، 5 تا 10 دقیقه تاخیر در صورتی که عذر موجهی داشته باشید، قابل قبول است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!