Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

نانوایی امیر در نورث ونکوور به محلی قابل احترام برای کشته شدگان سقوط پرواز بین المللی هواپیمایی اوکراین در ایران تبدیل شده است

Published

on


یکی از غم انگیزترین مناظر مترو ونکوور را، می توانید خارج از نانوایی امیر واقع در  1900 block of Lonsdale Avenue ببینید.

در اینجا تعداد زیادی گل و شمع برای گرامیداشت درگذشت عایشه پورقادری 36 ساله و دختر 17 ساله اش، فاطمه پساوند قرار داده شده است. آنها جزو 176 مسافر و خدمه ی هواپیمای خطوط هوایی بین المللی اوکراین بودند، که اندکی پس از برخاستن از فرودگاه اصلی تهران سقوط کرد. همسر وی امیر پساوند در این پرواز حضور نداشت. نورث ونکوور مرکز جامعه ی فارسی زبانان Lower Mainland است، گرچه بسیاری از کانادایی های ایرانی نیز در وست ونکوور، ونکوور و منطقه ی Tri-Cities زندگی می کنند.
از دیگر ساکنان نورث ونکوور که در این سانحه جان باختند، یک زوج 30 ساله محمدحسین ساکت و فاطمه کازرانی، دو پزشک فیروزه مدنی و ناصر پورشبان شیبی و دانشجوی کالج Langara ، دلارام داداش نژاد بودند.
دو تن دیگر از کشته شدگان که ساکن Lower Mainland بوده اند، همکار تحقیقاتی فوق دکترای UBC، مهران ابطحی و کارگر هتل وست ونکوور و مادر سه فرزند ، سهیلا معصومه مشرف رضوی مقدم بودند. این حادثه باعث شد تا 15 نفر از ساکنان بریتیش کلمبیا هرگز از ایران باز نگشتند. به گفته ی نخست وزیر جاستین ترودو، 138 مسافر از جمله 63 کانادایی، در پرواز هواپیمایی بین المللی اکراین، قصد داشتند با پرواز متصل از کیف به کانادا سفر کنند.
از دیگر کسانی که در این حادثه جان باختند، یک خانواده از Port Coquitlam ، اردلان ابن الدین حمیدی، نیلوفر رزاقی و کامیار ابن الدین حمیدی، و همچنین یک برادر و خواهر که از UBC فارغ التحصیل شده بودند، زینب اسدی لاری و محمدحسین اسدی لاری و دانشجوی دانشگاه ویکتوریا روژا امیدبخش هستند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!