Connect with us

کار در کانادا

نارضایتی عمیق شهروندان از اداره ی مالیات کانادا

Published

on


آیا تاکنون به دلیل سروکار داشتن با اداره ی مالیات کانادا CRA ، احساس ناراحتی داشته اید؟ باید بگوییم شما تنها کسانی نیستید که اینگونه حس کرده اید. نتایج آخرین جلسات مشاوره ای این اداره با مالیات دهندگان، نشان می دهد که 83 درصد از شرکت کنندگان از خدمات این اداره ناراضی بوده اند.


جلسات مشاوره ای با هدف بهبود خدمات رسانی به مالیات دهندگان، در طول آوریل تا جون 2019، به صورت آنلاین، و در برخی از مناطق کشور به صورت رو در رو انجام شد. 3300 نفر در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده و به سوالات سه پرسشنامه ی مختلف پاسخ دادند. 92 درصد از شرکت کنندگان حداقل یک بار در طول 12 ماه قبل از نظرسنجی، با CRA سر و کار داشته اند.
83 درصد از پاسخ دهندگان امتیاز 1تا 3 به معنای بسیار ضعیف را، برای عملکرد این اداره انتخاب کرده اند، زیرا تجربه ی ناخوشایندی با اداره ی مالیات داشته اند. از عمده ترین دلایل نارضایتی مردم می توان به طولانی بودن زمان انتظار پشت خط تلفن، برای گفتگو با یکی از کارکنان اداره ی مالیات اشاره کرد. شرکت کنندگان در نظرسنجی معتقدند کاهش این زمان برای بهتر شدن خدمات دهی ضروری است.
یکی دیگر از دلایل نارضایتی افراد، بی ادبی کارکنان اداره ی مالیات است. 20 درصد از شرکت کنندگان نیز از طولانی بودن زمان رسیدگی به پرونده ها ناراضی بودند. آنها می گویند در حالی که مالیات دهندگان برای پاسخگویی به اداره زمان کمی دارند، کارمندان برای پاسخگویی به مراجعه کنندگان حداقل 6 ماه معطل می کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!