Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

میلیونها تماس تلفنی کانادایی ها با ادرات دولتی بی پاسخ می ماند

Published

on


دفتر سیلوین ریکارد تصمیم گرفت مرکز تلفن سه وزارتخانه که بیشترین تلفنها را دریافت می کنند مورد مطالعه قرار دهد. مسلما هیچ کس دوست ندارد پشت خط بماند. کانادایی هایی که برای کسب اطلاعات یا سرویس با دپارتمان های دولتی تماس می گیرند آیا سریع پاسخ می گیرند؟ آیا راضی گوشی را زمین می گذارند؟
به نظر می آید که سازمانهای دولتی هم در پاسخ دادن بـه مراجعـان تلفنـی چندان سریع عمل نمی کنند.
سیلوین ریکارد Sylvain Ricard سربازرس موقت کانادا روز سه شنبه گزارشی در اتاوا منتشر کرد که نشان می دهد تلفن کنندگان وقتی برای کسب اطلاعات یا سرویس با اداره های کانادا تماس می گیرند با موانع زیادی روبرو می شوند. دفتر سیلوین ریکارد تصمیم گرفت مرکز تلفن سه وزارتخانه که بیشتریـن تلفنهـا را دریافت می کنند مورد مطالعه قرار دهد. این سه دپارتمان عبارت بودند از وزارت مهاجرت و پناهندگی و شهروندی، وزارت کار و امور اجتماعی، و وزارت امور ایثارگران نظامی.

نتیجه بررسی
گزارش منتشر شده در روز سه شنبه می گوید: «در مجموع دریافت اطلاعات یا سرویس از طریق تلفنخانه هـای ایـن ادارات هـم وقـت می طلبد و هم اصرار و پیگیری. ما دریافتیم که نیمی از ۱۶ میلیون کانادایی که سعی داشته اند با یک شخص agent صحبت کنند، ناموفق بوده اند.»
به عبارت دیگر، هفت میلیون از تلفن کنندگان یا به یک سستم پاسخگویی اتوماتیک متصل شده اند و یا گفته شده به یک وب سایت مراجعه کنند و یا وقت دیگری تماس بگیرند.
چه کسانی بیشتر معطل می شوند؟‌
کسانی که با دپارتمان مهاجرت تماس می گیرند بیشتر از همه معطل می مانند. این معطلی حدود ۳۰ دقیقه یا بیشتر است. تماس گیرنده باید بیش از ۳۰ دقیقه منتظر بماند تا بتواند با شخص صحبت کند.
این بررسی نشان می دهد دولت محافظه کار سابق استفن هارپر در سال ۲۰۱۲ تعدادی از دفاتر دپارتمان مهاجرت را در سطح کشور بست، و همین در طولانی شدن زمان انتظار تلفن کنندگان تاثیر داشته است.


در رابطه با وزارت کار و امور اجتماعی، که به بیمه های کار، بازنشستگی، و مزایای اشخاص پر سن و سال رسیدگی می کند، زمانی که تعداد تلفن کنندگان از حد معینی بگذرد، تلفن کننده به یک سیستم پاسخگویی اتوماتیک وصل می شود.
در رابطه با وزارت امور ایثارگران نظامی، به افراد به ترتیب زمان تماس، پاسخ داده می شود. این وزارتخانه سیستم تایپ رایتر برای افراد دچار نقص شنوایی را بدون آنکه به ایثارگران اطلاع دهد قطع کرده است.
حدود یک میلیون نفر از جمع تلفن کنندگان به این سه وزارتخانه که در صف نوبت برای صحبت بوده اند، در عمل بعد از مدتی انتظار خسته شده و گوشی را زمین گذاشته اند.
حدود یک چهارم کانادایی ها برای تماس با اداره جات دولتی از تلفن استفاده می کنند. با این حال استراتژی تدوین شده توسط دولت فدرال (۲۰۱۷) برای مدرن کردن سرویس ها، مراکز تلفن اداره ها را شامل نمی شود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!