Connect with us

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق Start – up Visa

Published

on


کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا، پیشرفت کنونی خود را مرهون جذب مهاجران متخصص از سراسر دنیا است. در طول دهه ی گذشته، متخصصان مختلف در قالب برنامه های مختلف مهاجرتی به کانادا آمده اند تا توانایی های خود را در کانادا به کار بگیرند.


یکی از راه های جدید مهاجرت به کانادا که بر جذب کارآفرینان جهان تمرکز دارد، ویزای تاسیس شرکت نو بنیان یا Start-up Visa است. از آنجا که دیگر روش های مهاجرت برای ایرانی ها سخت تر و محدود تر شده است، از طریق این نوع ویزا، افراد علاقمند می توانند به سرعت برای مهاجرت اقدام کنند.
توجه شما را به برخی موارد ضروری جلب می کنیم:
1- اولین شرط این روش، ارائه ی یک پروژه خلاقانه ی فنی، علمی و تجاری در قالب یک شرکت نوپا و تازه تاسیس می باشد، که شما باید این پروژه را در کانادا ثبت نموده و سپس شروع به کار نمایید.
2- دانش علمی، فنی و تخصصی فردی که برای این کار از خارج از کانادا دعوت به کار می شود، در زمینه ی پروژه ی ارائه شده باید در سطح بالایی باشد.
3- شرکت ثبت شده در کانادا باید تعهد بدهد که کلیه هزینه های این پروژه را تقبل خواهد کرد. از جمله پرداخت حقوق کارمندان استخدام شده معادل حقوق سایر متخصصان در کانادا.
4- این روش برای کسانی مناسب است که آزمایشات اولیه ی اختراع، محصول و یا پروژه ی خود را در ایران انجام داده اند، و با مهاجرت به کانادا می توانند محصول خود را به بازار بزرگ جهانی و منطقه ای عرضه کنند. قبل از عرضه ی محصول، باید تاییدیه ها و استانداردهای فنی و علمی لازم در کشور کانادا اخذ شود، تا برای ارائه به بازار بین المللی آماده شود.
5- سه مرکز امکان صدور Letter of Support مورد نیاز ویزای مهاجرت کارآفرینی برای شرکت متقاضی را دارند.
6- مراکز اول Accelerators یا Incubators هستند، که از پروژه هایی حمایت می کنند که در مراحل اولیه هستند، و شرکت متقاضی باید در دوره های آموزشی mentorship در این مراکز ثبت نام و شرکت کند. شخص متقاضی باید در این دوره ها حضور فیزیکی داشته باشد.
7- دسته ی دوم Angel Investors هستند، که از پروژه هایی حمایت می کنند که نمونه ی اولیه ی آن موجود باشد و تست های فنی را به خوبی گذرانده باشد و در ضمن مطالعات بازاریابی اولیه مناسبی داشته باشند.
8- دسته ی سوم Venture Capitals هستند، که از پروژه هایی حمایت می کنند که آماده ی عرضه به بازار هستند. این پروژه ها باید کلیه ی مدارک و تاییدیه های فنی و علمی را اخذ کرده و به طور محدود به فروش رفته باشند. پروژه هایی که برای تجاری سازی نیازمند سرمایه گذاری و مارکتینگ قوی باشند.
9- اگر می خواهید پروژه ی خود را به Angel Investors و Venture Capitals ارائه کنید، باید مدارک فنی و علمی مستحکم متناسب با بازار کانادا و آمریکای شمالی، و یک بیزینس پلان قوی در مورد چگونگی عرضه محصول نهایی داشته باشید. توصیه می شود برای تهیه ی این مدارک دقت کافی را داشته باشید، زیرا در نتیجه ی نهایی بسیار موثر خواهند بود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!