Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

ممنوعیت سفر کشتی های کروز در کانادا، بیش از 250000 مسافر در ونکوور را تحت تأثیر قرار داده است

Published

on


تصمیم بی سابقه ی دولت فدرال مبنی بر ممنوعیت تردد تمام کشتی های کروز به دلیل کاهش رشد COVID-19 ، بر روی بخش بسیار قابل توجهی از گردشگری بریتیش کلمبیا تاثیر می گذارد.


تخمین زده می شود بیش از 250000 مسافر در بیش از 30 کشتی و حدود 120 پایانه ی کشتی کروز در کانادا، تحت تأثیر این ممنوعیت قرار بگیرند، که تأثیر آن فوری است و تا پایان ماه جون ادامه خواهد داشت، تا در آن زمان دوباره در موردش تصمیم گیری شود.
این ممنوعیت در حال حاضر برای کشتی های حامل بیش از 500 نفر مسافر و خدمه در حال انجام است. این ممنوعیت در مورد کشتی های خصوصی نیز صدق می کند، اما BC Ferries تحت تأثیر این تصمیم قرار نمی گیرد.
کشتی های کروز در میان شهرها شناور هستند. تقریباً هر یک ا کشتی های کروزی که از ونکوور بازدید می کنند، هزاران مسافر را به تنهایی حمل می کنند، به علاوه تعداد معمول خدمه در این کشتی ها برای خدمت رسانی به مهمانان حداقل 1000 نفر است.
كوچكترین كشتی های كروز عبارتند از: Roald Amundsen ، Silver Muse و Seaboum Sojoum كه هر كدام از آنها کمی كمتر از 1000 مسافر و خدمه دارند.
بیشترین خسارات مربوط به Disney Cruise Lines’ Disney Wonder و MS Koningsdam از Holland America خواهد بود. Disney Wonder با ظرفیت 2400 مسافر قرار بود در مجموع هشت سفر را برای 19200 مسافر انجام دهد، در حالی که
MS Koningsdam با ظرفیت حداکثر 4000 مسافر در طی 9 سفر دریایی خود، 36000 مسافر را به همراه می داشت.
قرار بود کشتی Grand Princess از Princess Cruise Lines در این مدت پنج بازدید انجام دهد و در مجموع 15500 مسافر را حمل کند. این شامل فصل مسافرت های کروز در سال 2020 است که در تاریخ 2 آوریل برگزار می شد.

ممنوعیت دولت فدرال یک روز پس از آن منتشر شد که Princess Cruise Lines تمام سفرهای دریایی خود در سراسر جهان را تا تاریخ 10 می لغو کرد.
در سال 2019 ، بندر ونکوور تردد 290 کشتی، و نزدیک به 1.1 میلیون مسافر کشتی را مشاهده کرد، که این یک رکورد محسوب می شود، 21 درصد بالاتر نسبت به فصل کروز 2018.
صنعت کشتی کروز ونکوور بخش قابل توجهی از فعالیت های گردشگری BC و اقامت در هتل برای یک شب را به خود اختصاص می دهد. هر کشتی که از کانادا بازدید می کند حدود 3 میلیون دلار فعالیت اقتصادی محلی ایجاد می کند، همه چیز از هزینه ی مسافر در خرده فروشی ها، رستوران ها، جاذبه های تفریحی و هتل ها، تا هزینه ی سفر در کشتی برای مواد غذایی و مایحتاج آنها.

سال گذشته حدود 350000 شب اقامت در هتل های ونکوور به کشتی های کروز نسبت داده شد.
فعالیت های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از صنعت کشتی های کروز حدود 7000 شغل، 300 میلیون دلار دستمزد، بیش از 800 میلیون دلار به تولید ناخالص داخلی ملی کمک می کند و درآمد مالیاتی را برای هر سه سطح دولت ایجاد می کند.
نمایندگان Port of Vancouver و Vancouver Hotel Destination Association نتوانستند فوراً نظری درباره ی تأثیر سیاست های جدید فدرال ارائه دهند.
این ممنوعیت ملی همچنین در مورد کشتی های کروز که از ویکتوریا بازدید می کنند، اعمال می شود، جایی که بازدید بیش از 700000 مسافر کشتی کروز در سال 2019 ثبت شد.
بنادر کروز در کبک سیتی و هلیفکس نیز در سال گذشته به ترتیب 200 هزار مسافر و 324000 مسافر را مشاهده کردند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!