Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

مقامات بهداشتی از کشف ماده ی مخدری در BC خبر دادند، که فرد را مثل زامبی می کند !

Published

on


بعد از کشف مواد مخدر کشنده ای در Kamloops ، هفته ی گذشته مقامات بهداشتی اخطار عمومی صادر کردند. در روز جمعه 18 آوریل، Interior Health تایید کرد که تست یک دسته از مواد به رنگ بژ Down برای کافئین، هروئین، فنتانیل و به طور خاص یک کانابینوئید سینتتیک به نام AMB-FUBINACA مثبت بوده است.
مقامات بهداشتی همچنین توضیح دادند که در دوزهای بالا، ماده ی AMB-FUBINCA می تواند مانند اُوردوزی عمل کند که به نارکن ( نالوکسان) پاسخ نمی دهد.

Interior Health دراین زمینه به مردم توصیه هایی دارد از جمله اینکه : وقتی تنها هستند، از مواد مخدر استفاده نکنند، در ابتدا مقدار کمی از آن را تست کنند، الکل را با سایر مخدرها مخلوط نکنند و همیشه یک کیت نالوکسان در دسترس داشته باشند.
AMB-FUBINACA
طبق گزارش Alberta Health Services ، داروی ترکیبی AMB-FUBINACA، که به نام های خیابانی K2، ادویه، کریستال، علف های هرز و زامبی معروف می باشد، در سال 2009 ساخته شد. این ماده اغلب به شکل پودر تولید می شود و پس از آنکه در آب حل شد ، بر روی مواد گیاهی خشک شده اسپری شده و به شکل سیگار دود می شود. آمب فوبیناکا همچنین می تواند به شکل قرص فروخته شود و یا به عنوان یک مایع در سیگار های الکترونیکی استفاده شود.
براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، اثرات روانشناختی آن می تواند از احساس ریلکسی و عدم تمرکز تا حس سردرگمی، اضطراب و ترس متغیر باشد.
عدم درک زمان، توهم ، پارانویا و اختلالات جدی روان شناختی نیز ممکن است رخ دهد. اثرات فیزیکی شامل چشم های خون آلود، تهوع، استفراغ، تشنج و اختلال در عملکرد می باشد.
همچنین کانابینوئید سینتتیک میتواند باعث اثرات افسردگی شدید شود که رفتار زامبی وار را ایجاد می کند.
گفته شده است AMB-FUBINACA ، 30 تا 500 برابر قدرتمندتر از THC و 50 برابر قدرتمندتر از انواع قدیمی ماری جوانا است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!