Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

مسافران هوایی کانادا، برای تأخیر یا لغو پرواز تا 1000 دلار غرامت دریافت خواهند کرد

Published

on


حقوق جدید مسافران هوایی کانادا، از 15 دسامبر به مرحله ی اجرا رسید.
از 15 دسامبر آخرین مقررات آژانس حمل و نقل کانادا (CTA) یعنی آئین نامه های محافظت از مسافر هوایی (APPR) ، با هدف حمایت از مسافرانی که از کانادا و یا به کانادا پرواز می کنند، رونمایی شد.


در مقررات جدید برای جبران تأخیر و یا لغو پرواز، به دلایلی که در کنترل خطوط هوایی هستند (به استثنای دلایل ایمنی) تا 1000 دلار غرامت به مسافران پرداخت می شود. همچنین در هنگام تأخیر یا لغو پروازی که در کنترل خطوط هوایی می باشد، امکاناتی نظیر غذای مناسب و نوشیدنی، دسترسی به ارتباطات و اقامت در هتل، برای تأخیرهای یک شبه فراهم می شود.
طبق آیین نامه، شرکت های هواپیمایی باید امکان نشستن کودکان زیر 14 سال در نزدیکی بزرگسال همراهشان را، بدون هیچ گونه هزینه ی اضافی فراهم کنند.
مسافران هوایی در زمانی که همه چیز مطابق آنچه پیش بینی شده است پیش نمی رود، از حقوق کاملی برخوردار خواهند شد. ما با داده هایی که از مسافران هوایی و صنعت هوایی جمع آوری کرده ایم، یک رویکرد جهانی را در مورد حقوق مسافر هوایی ایجاد کرده ایم که واضح، سازگار، شفاف و عادلانه است.
مرحله اول مقررات حفاظت از مسافر هوایی، مربوط به چمدان های گمشده و آسیب دیده و حمل و نقل آلات موسیقی، از 15 جولای به مرحله ی اجرا درآمد.
هم اکنون هواپیمایی ملزم به پیروی از این مقررات می باشد، در عیر این صورت با مجازات های حداکثر 25000 دلار در هر تخلف روبرو می شود.
Garneau می گوید، هم مسافر هوایی و هم خطوط هوایی شایسته ی یك رویكرد ثابت هستند، كه به مسافران اطمینان دهد با آنها عادلانه رفتار خواهد شد و در عین حال به صنعت اطمینان دهد كه قوی و رقابتی باقی خواهد ماند. ما معتقدیم که با این مقررات، به این تعادل مهم دست می یابیم.
CTA برای کمک به مسافران در پیمایش حقوق خود، سرویس آنلاینی را برای مسافران هوایی تنظیم کرده است. این وب سایت به مسافران اجازه می دهد تا در مورد حقوق خود اطلاعات کسب کرده و شکایت خود از سفر هوایی را ارائه دهند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!