Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

مسئولان سازمان بهداشت و سلامت استان بی سی اطلاعیه ای صادر کردند، که اگر ویروس کرونا در این استان شیوع گسترده پیدا کند، چه تدارک دیده اند و چه برنامه هایی برای مقابله با آن دارند

Published

on


مقامات بهداشتی بریتیش کلمبیا قصد دارند به شهروندان اطمینان دهند، که این استان برای شیوع ویروس COVID-19 آماده است.


در یک جلسه ی مطبوعاتی در روز جمعه، John Horgan و مدیر بهداشت استان دکتر Bonnie Henry، برنامه ی هماهنگی استانی بیماری همه گیر را توضیح دادند.
هورگان گفت: ما هر کاری که می توانستیم انجام دهیم، انجام داده ایم.
وی اعلام کرد که در حال انتصاب کمیته ی مقابله با COVID-19 است. وی این شیوع جهانی را پاندمی خواند.
استان موارد زیر را به عنوان اولویت ها مشخص کرده است:
* حفاظت از افراد.
* محافظت از آسیب پذیرترین شهروندان استان که در صورت ابتلا به COVID-19، در معرض خطر مرگ قرار می گیرند.
* محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی.
* ارزیابی ظرفیت مراقبت های بهداشتی استان.
این استان مقدار موجودی تجهیزات کمک تنفسی خود در بخش مراقبت های ویژه را تعیین کرده و طرحی را تهیه کرده که در آن مشخص شده است، چه مؤسساتی توانایی مراقبت از بیماران در موقع دیسترس شدید تنفسی را دارند.
آنها همچنین راه هایی برای جداسازی بیماران آلوده به کروناویروس جدید، از دیگر بیماران بیمارستان ایجاد خواهند کرد.
در صورت گسترده تر شدن شیوع کروناویروس، بخش های اصلی تجارت نیز توجه استان را به خود جلب می کنند. مقامات برای اطمینان از دسترسی به وسایل ضروری و جلوگیری از خرید از روی وحشت، با فروشگاه های زنجیره های مواد غذایی همکاری خواهند کرد. توریسم بخش دیگری است که مورد توجه واقع خواهد شد، خصوصاً با شروع فصل کشتی های کروز در ونکوور.
دولت همچنین می خواهد با مشاغل، کارفرمایان و اتحادیه ها همکاری کند تا در صورت بیمار شدن یا نیاز به قرنطینه، به کارگران اجازه ی مرخصی بدهند.
تاکنون BC ، 2803 نمونه را برای كروناویروس آزمایش كرده است. مقامات بهداشتی گفتند که آنها به تعداد سایت ها و تجهیزات پردازش آزمایشات اضافه خواهند کرد، تا ظرفیت آزمایش روزانه بالاتر برود.
مقامات بهداشتی اعلام کردند كه هنوز ویروس کرونا در BC ، همانند كشورهایی مانند ایران شیوع پیدا نکرده است، اما آنها می خواهند مردم بدانند كه در صورت شیوع برنامه هایی وجود دارد.
Henry گفت، از مردم می خواهد آگاه باشند که شیوع بیماری ممکن است در جامعه اتفاق بیفتد، ولی ما برای حمایت از شما حاضر خواهیم بود.
تاکنون 21 مورد ابتلا به COVID-19 در BC وجود داشته است، و یک زن در بخش مراقبت های ویژه قرار دارد.
به گفته ی مسئولان بهداشت، نرخ مرگ و میر این بیماری برای کسانی که بیماری خاصی از قبل ندارند، در حدود 1 درصد است. اما برای مبتلایان به بیماری های قلبی، دیابت، مشکلات تنفسی، فشار خون بالا یا سرطان بسیار خطرناک است.
Henry گفت: ما واقعاً باید به این فکر کنیم که چه اتفاقی می افتد اگر انتقال گسترده ویروس در BC روی دهد، و ما چگونه پاسخ خواهیم داد.
جزئیات بیشتر در https://www2.gov.bc.ca/gov/content/health/about-bc-s-health-care-system/office-of-the-provincial-health-officer/current-health-topics/pandemic-influenza موجود است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!