Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

مردم در کدام یک از شهرهای کانادا احساس خوشبختی بیشتری دارند؟

Published

on


بر اساس یک نظرسنجی جدید که توسط موسسه ی Leger با عنوان شاخص خوشبختی، در سراسر کانادا انجام شد، آمده است، اکثر افراد با سن بالاتر از 55 سال در کانادا، زمانی احساس خوشبختی بیشتری دارند که پول بیشتری داشته باشند. البته این در مورد همه صدق نمی کند.
دراین نظرسنجی از افراد خواسته شد به میزان خوشبختی خود از یک تا ده امتیاز بدهند و عواملی که در خوشبختی آنها تاثیر دارد را مشخص کنند.

نتایج نظرسنجی
در این نظرسنجی که به صورت آنلاین انجام گرفت، در حدود نیمی از شرکت کنندگان چه در شهرها و چه در حومه، خوشبختی خود را هشت یا بالاتر عنوان کرده اند.
ساکنان شرق کانادا به نسبت 56 درصد به 55 درصد از ساکنان غرب کانادا احساس خوشبختی بیشتری دارند. این رقم در بریتیش کلمبیا 52 درصد بود.
در انتاریو که تقریبا در انتهای لیست قرار گرفته است، فقط 47 درصد از افراد اعلام کرده اند میزان احساس خوشبختی شان هشت یا بالاتر است.
در بازه ی سنی 18 تا 54 سال، 44 درصد از افراد حس خوشبختی بالایی دارند. اما در گروه سنی 55 سال به بالا این میزان 61 درصد است.
بر اساس این نظرسنجی حس خوشبختی در افراد با درآمد بالاتر بیشتر است. در میان کسانی که سالانه تا 40 هزار دلار درآمد دارند، 44 درصد حس خوشبختی هشت به بالا دارند. این میزان در میان افراد با درآمد سالانه ی 40 تا 80 هزار دلار، 52 درصد و در میان کسانی که بالاتر از 80 هزار دلار درآمد دارند، 58 درصد است.
از نظر محل سکونت، صاحب خانه با 57 درصد، از اجاره نشینها با 40 درصد احساس خوشبختی بیشتری دارند. همچنین افرادی که تنها زندگی می کنند 43 درصد حس خوشبختی دارند که در مقایسه با کسانی که با افراد دیگر زندگی می کنند با 53 درصد، از حس خوشبختی کمتری برخوردارند.

عوامل تاثیرگذار در احساس خوشبختی
19 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی دو عامل را در احساس خوشبختی مهم می دانند، یکی حس آزادی و دیگری رسیدن به خواسته هایی که رویایش را داشته اند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!