Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

مدلسازی شیوع نشان می دهد، برای متوقف کردن COVID-19 به هشت ماه فاصله ی اجتماعی شدید نیاز است

Published

on


یک ایمیل برای تعدادی از همکاران پزشک در سراسر کشور فرستاده شده است. پیام دکتر Dr. Brent Wolfrom می گوید، این رویداد برخلاف هر چیزی است که قبلاً تجربه کرده ایم. این احتمال وجود دارد که در بعضی مقاطع از بحران حاد به مزمن منتقل شویم.

Wolfrom یک پزشک خانواده و افسر سابق پزشکی نیروهای مسلح کانادا است که دو اعزام به افغانستان را به پایان رسانده است. او می گوید، من شروع کرده ام به مقایسه ی آنچه كه در حال حاضر اتفاق می افتد با تجربیات من در افغانستان که با هم برابری می کنند.

استرس، عدم اطمینان، انزوای اجتماعی، دوره های بحران که آرامش را بر هم می زند. Wolfrom  می گوید: تمرکز باید بر فقدان مطلق تعاملات اجتماعی باشد.

او می گوید: ما نمی دانیم که چگونه این کار شکل می گیرد. حکایات نگران کننده از ایتالیا به گوش می رسد که پزشکان را مجبور به تصمیم گیری می کنند که کدام زندگی ارزش بیشتری را دارد. Wolfrom  می گوید: بسیار وحشتناک به نظر می رسد. و همه ی ما امیدواریم که اتفاق در اینجا نیافتد، اما هر چیزی ممکن است.

روزهای طولانی و تاریک در پیش روی ما قرار دارد، وی در پیام خود که این هفته در مجلات برتر پزشکی کانادا منتشر شده است، به همکارانش هشدار داد.

طبق پیش بینی الگوی شیوع توسط محققان در دانشگاه تورنتو و دانشگاه Guelph، ممکن است کانادایی ها مجبور شوند 32 هفته فاصله ی اجتماعی شدید را برای جلوگیری از مرگ هزاران نفر تحمل کنند تا از شلوغ شدن بیش از حد مراکز مراقبت های ویژه جلوگیری شود و ما به امکان دسترسی به واکسیناسیون نزدیک تر شویم.

دکتر Amy Greer، رئیس تحقیقات كانادا در مدل سازی بیماری های جمعیتی در دانشگاه Guelph می گوید: فاصله ی اجتماعی شدید طولانی مدت برای 32 هفته باعث كندتر شدن انتقال به طور قابل ملاحظه و اساساً صاف شدن منحنی می شود.

اگر بخواهیم بعد از چهار هفته استراتژی های فعلی را کنار گذاشته و اجازه دهیم افراد به کار خود برگردند، مدارس را بازگشایی شوند، صندلی ها را دوباره در رستوران ها قرار گیرند، طبق این مدل، شیوع مجددا اتفاق می افتد.

Greer و همکارانش از 32 هفته فاصله ی اجتماعی حمایت می کنند. آنها می گویند در اصل ، 60٪ از جمعیت کانادا اگر به هیچ وجه کاری انجام ندهیم، در یک مدت چهار ماهه آلوده می شوند، یا می توانیم 60٪ – حدود 24 میلیون کانادایی – را بیش از 18 تا 24 ماه ملزم به رعایت فاصله ی اجتماعی کنیم. اوج بیماری دیرتر از راه می رسد، موارد سریع و شدید نمی شوند و ما می توانیم در سیستم درمانی ظرفیت اضافی ایجاد کنیم.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!