Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

مدارس BC به طور رسمی از اول جون بازگشایی می شوند

Published

on


دولت BC، از بازگشت تدریجی دانش آموزان BC به کلاس، از اول جون خبر داد. 

این اطلاعیه صبح جمعه، طی یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با John Horgan نخست وزیر BC ، دکتر Bonnie Henry مسئول بهداشت استان و Rob Fleming وزیر آموزش و پرورش اعلام شد. 

Horgan گفت: علم به ما نشان می دهد که ما آماده هستیم دانش آموزان را با خیال راحت و به صورت تدریجی و پاره وقت به مدرسه برگردانیم. BC تحت هدایت مقامات بهداشتی استان به خوبی عمل کرده است، و اکنون زمان آن است که قدم بعدی را با هم برداریم. 

در این اطلاعیه Fleming خاطرنشان كرد، كه بازگشت به زندگی مدرسه شبیه به قبل از همه گیری نخواهد بود و استانداردهای دقیق بهداشتی و ایمنی برقرار خواهند شد. 

Fleming گفت: در تلاش برای اطمینان از ایمن بودن مدارس برای دانش آموزان و کارمندان، تعداد دانش آموزان در مدارس هر روز کاهش می یابد و آنها آموزش های درسی را به صورت نیمه وقت دریافت می کنند. 

School districts برنامه ریزی کلاس ها و ترتیب رفت و آمد را تعیین می کنند. در مورد کیندرگارتن تا گرید 5 ، بیشتر دانش آموزان به صورت نیمه وقت به مدرسه می روند (مانند روزهای متناوب)، در حالی که گریدهای 6 تا 12 در حدود یک روز در هفته به مدرسه خواهند رفت. 

کودکان کارکنان بخش های خدمات اساسی و دانش آموزانی که نیاز به پشتیبانی اضافی دارند، می توانند تمام وقت در مدرسه شرکت کنند. خانواده هایی که تصمیم می گیرند فرزندان خود را به کلاس نفرستند می توانند به به یادگیری از خانه ادامه دهند. 

Fleming گفت هر school district و مدرسه ی مستقلی باید برنامه های بازگشت به کلاس و ایمنی خود را که توسط وزارتخانه تصویب شده باشد، قبل از حرکت به سوی مرحله ی بعدی، داشته باشند. این برنامه ها برای دسترسی خانواده ها در وب سایت هر منطقه ارسال می شود. این وزارتخانه در ساخت این برنامه ها از هیئت های آموزش و پرورش و مسئولان مدارس مستقل پشتیبانی خواهد کرد و عملیات در هنگام همه گیری به طور مرتب کنترل می شود. 

Fleming گفت، از آنجایی که بازگشت به کلاس داوطلبانه است و بیشتر دانش آموزان به صورت پاره وقت شرکت می کنند، مدیران مدرسه با خانواده ها تماس می گیرند، تا ترتیبی را برای بازگشت فرزندان به آموزش های درون کلاسی ارائه دهند. 

وی افزود: اگر والدین تا 22 ماه می اطلاعیه ای را از سوی مدارس فرزندان خود دریافت نکردند، باید با مدیر آنها تماس بگیرند. به والدین و مراقبان توصیه می شود، از برنامه ی تدوین شده برای فرزند خود پیروی كنند، تا از راه اندازی مجدد ایمن و منظم مدارس اطمینان حاصل كنند. 

علاوه بر این، کلیه ی اعضای هیئت مدیره ی مدارس و مسئولان مدارس مستقل، مکلف به اجرای سختگیرانه ی توصیه های افسر بهداشت استان و اقدامات بهداشتی و ایمنی WorkSafeBC برای کاهش خطر انتقال COVID-19 هستند ، از جمله: 

  • میزها از هم فاصله داشته باشند و از تجمع دانش آموزان در راهروها یا سایر مناطق مشترک جلوگیری کنند. 
  • تمیز کردن منظم سطوح پر مخاطب مانند دستگیره درب، صندلی توالت، صفحه کلید و میزها حداقل دو بار در روز، و تمیز کردن ساختمان مدرسه حداقل یک بار در روز؛ 
  • کاهش زمان استراحت برای ناهار و بین کلاس ها، با افزایش زمان خارج بودن از مدرسه. 
  • کارکنان و دانش آموزان ( والدین / سرپرستان آنها) باید خود را روزانه از نظر علائم COVID-19 ارزیابی کنند. اگر هر دانش آموز یا کارمندی حتی علائم خفیفی داشته باشد، تمهیداتی برای بازگشت وی به خانه انجام می شود. 
  • در هر ردیف صندلی از اتوبوس های مدرسه باید یک دانش آموز بنشیند، مگر اینکه کودکان از یک خانه باشند، و راننده ی اتوبوس را با پلکسی گلاس از دانش آموزان جدا کنند. 

علاوه بر این، دانش آموزان، مربیان و کارمندان موظفند قبل از ورود به مدرسه، دست خود را بشویند و طبق گفته ی وزیر، ایستگاه های بهداشتی و نظافت بیشتری با تجهیزات مناسب وجود خواهند داشت. 

Fleming همچنین گفت، دانش آموزان و کارمندان نباید مواد غذایی یا وسایل شخصی مانند تلفن، قلم یا مداد را به اشتراک بگذارند و همچنین پروتکل های واضحی نیز لازم است، تا بتوانند ایمنی و سلامت همه ی مواد غذایی را کنترل کند. 

Fleming در پاسخ به این سؤال که آیا معلمان نیاز به انجام هر دو آموزش كلاسی و مجازی دارند، و اینکه آیا دانش آموزان با معلمان خود در این جلسات روبرو هستند و یا خیر گفت، این یكی از مواردی است كه وزارتخانه ، school districts و مدارس مستقل در تعیین آن تصمیم گیری می كنند.  

Fleming گفت: کلاس ها در شرایطی که ممکن باشد، با معلم خود خواهند ماند. 

وی گفت: ما الگوهای بسیار خوبی داریم و ما همچنان از یادگیری آنلاین پشتیبانی می کنیم، برای کسانی که تصمیم دارند در ماه جون به کلاس برنگردند، و همچنین کسانی که فرزندان خود را به کلاس های کوچکتر و تقسیم شده می فرستند. 

Henry گفت: تعلیق یادگیری در کلاس در ماه مارس ضروری بود، اما آموزش برای بسیاری از کارمندان، دانش آموزان و مربیان، متوقف نشده است. 


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!