Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

محققان UBC ادعا می کنند، داروی آزمایشی COVID-19 را یافته اند

Published

on


محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا می گویند یک داروی آزمایشی را پیدا کرده اند، که درب سلولی را که ویروس برای آلوده کردن افراد به COVID-19 استفاده می کند، مسدود می کند.

دکتر  Josef Penninger، مدیر موسسه UBC Life Sciences گفت: برای مقابله با این شیوع وحشتناک امید وجود دارد.

Penninger گفت دارو ممکن است به زودی آماده ی آزمایش شود.

وی گفت کار تیمی جهانی، بینش جدیدی در مورد ویروس SARS-CoV-2 و اثر متقابل آن در سطح سلولی و همچنین نحوه ای که ویروس می تواند عروق خونی و کلیه را آلوده کند، به وجود آورده است.

وی گفت: ما امیدواریم که نتایج ما پیامدهایی در تولید داروی جدید برای درمان این شیوع بی سابقه داشته باشد.

در همین حال، سازمان بهداشت جهانی (WHO) در 20 مارس اعلام كرد كه تایلند، آرژانتین، بحرین، كانادا، فرانسه، ایران، نروژ، آفریقای جنوبی، اسپانیا و سوئیس در یك مطالعه ی بالینی چند كشوری برای درمان های بالقوه ی COVID-19 درگیر خواهند شد. این بخشی از جستجوی سریع جهانی داروها برای درمان COVID-19 است.

Penninger گفت این یافته، نوید بخش درمانی برای جلوگیری از ابتلا به عفونت کروناویروس جدید است، که تاکنون بیش از 1.16 میلیون نفر را درگیر کرده است و جان 62491 از مردم در سراسر جهان را گرفته است.

این پژوهش محققان ونکوور، تورنتو، اسپانیا و سوئد را درگیر کرده است.

دکتر Art Slutsky  از دانشگاه تورنتو و همچنین یک دانشمند مرکز تحقیقات Keenan در بیمارستان سنت مایکل تورنتو می گویند، مطالعه ی جدید ما شواهد مستقیمی را ارائه می دهد که یک دارو به نام APN01 که به زودی توسط آزمایشگاه های بالینی شرکت بیوتکنولوژی اروپا Apeiron Biologics مورد آزمایش قرار می گیرد، به عنوان یک درمان ضد ویروس بر علیه COVID- 19 مفید است.

Daniel Kertesz نماینده ی WHO در تایلند گفت: این مشکل جهانی نیاز به راه حل های فوری جهانی دارد. هدف ما شناسایی داروهایی است که در نبرد جهانی با این ویروس پیروز باشند.

تحقیقات تیم Penninger توسط دولت فدرال کانادا به عنوان بخشی از بودجه ی اضطراری با هدف تسریع در توسعه، آزمایش و اجرای اقدامات برای مقابله با شیوع COVID-19 ، مورد حمایت قرار گرفت.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!