Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

متروتاون میزبان بزرگترین نمایشگاه هنری ساخته شده از «دمپایی پلاستیکی» در جهان

Published

on


یک نمایشگاه هنری جدید که در Grand Court در Metropolis در Metrotown برگزار می شود، پیام قدرتمندی درباره ی تلاش های آفریقا و کانادا برای حفظ منابع طبیعی ارائه می دهد.
Waste to Wonder نمایشگاهی از پنج مجسمه از حیات وحش در معرض خطر کانادا، از جمله وال های narwhal، وال های orca، گاوهای bison، خرس های گریزلی و گوزن caribou است، که با اندازه های طبیعی از دمپایی های غیر قابل بازیافت ساخته شده اند. برای ساخت مجسمه ها بیش از 6500 دمپایی پلاستیکی استفاده شده است و ده ها هنرمند بیش از 2500 ساعت کار برای ساخت آنها صرف کرده اند.


در سالهای اخیر، صدها هزار جفت از صندل های پلاستیک مصنوعی در کنار خط ساحلی و در دریاهای سراسر جهان یافت شده اند. بدتر از همه این که، این دمپایی ها اغلب با مواد غیر قابل بازیافت ساخته می شوند که حاوی مواد شیمیایی مضر برای انسان، حیوانات و گیاهان هستند.
این چیزی است که الهام بخش تلاش های Ocean Sole Africa بود. یک شرکت اجتماعی مستقر در کنیا که دمپایی های پلاستیکی غیر قابل بازیافت را جمع کرده و آنها را به مجسمه های هنری از حیوانات تبدیل می کند. Ocean Sole Africa نمایشگاه
Waste to Wonder را برپا کرده است، که بزرگترین نمایشگاه این سازمان تا به امروز در جهان است.
هدف این پروژه و سایر پروژه های Ocean Sole Africa نه تنها خلق آثار هنری زیبا، بلکه ایجاد گفتگو در مورد مسائل زیست محیطی و همچنین ایجاد اشتغال است.


Judy Black ، مدیر بازاریابی متروپولیس در Metrotown گفت: Ocean Sole Africa در حال ایجاد کارهای زیبا و مهمی است که مردم را سرگرم می کند و همچنین آنها را ترغیب می کند تا درباره ی سیاره مان فکر کنند. ما به خاطر میزبانی از بزرگترین نمایشگاه آنها هیجان زده ایم. من مشتاقانه منتظر فعالیت های Waste to Wonder و تأثیرات مثبت آن بر بازدید کنندگان Metropolis در هر سنی هستم.
علاوه بر این نمایشگاه ، بسیاری از فعالیت های ویژه ی Waste to Wonder نیز در Grand Court انجام می شود، از جمله ایستگاه سلفی با یک مجسمه ی نمادین کانادایی، کارگاه های ساخت دستبند از مواد غیر قابل بازیافت، کارگاه Kiehlبرای ساخت آثار هنری از مواد غیر قابل بازیافت، بخش های بازیافت پلاستیک و موارد دیگر.
همچنین، هر مجسمه از طریق حراج آنلاین با قیمت پیشنهادی 5000 دلار، برای خرید در دسترس است. تمام درآمد حاصل از آن به Variety – the Children’s Charity اهدا می شود. برای جزئیات بیشتر، به کیوسک حراج در نمایشگاه یا به صورت آنلاین به metropolisatmetrotown.com مراجعه کنید.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!