Connect with us

املاک در کانادا

مبلغ اجاره ی دفترکار در داون تاون ونکوور به دلیل کمبود عرضه در حال افزایش است

Published

on


بحران در عرضه ی دفتر کار جدید و رشد سریع تقاضای فضای کاری، به خصوص در بخش فن آوری شهر، داون تاون ونکوور را برای رشد مبلغ اجاره ی دفتر کار، در لیست جهانی قرار می دهد.
گزارش جدید CBRE نشان می دهد که بازار دفتر کار در داون تاون ونکوور، بزرگترین افزایش سالانه را در میان شهرهای کانادایی، در سه ماهه ی اول سال مالی 2019 داشته است، که نسبت به سه ماهه ی اول سال 2018 ، به میزان 12.9 درصد افزایش یافته است.


این رقم همچنین رتبه ی هفتم بیشترین افزایش، در سطح جهانی را به خود اختصاص داده است، افزایش نرخ اجاره ی دفتر کار در ونکوور بیش از لندن، توکیو و نیویورک بوده است.
علاوه بر این، از سال 2017، اجاره ی دفتر در ونکوور 31.1 درصد افزایش یافته است و این تنها شهر در رتبه بندی CBRE است که، برای دومین سال پیاپی در میان 10 شهر اول در افزایش اجاره ی دفتر کار، قرار گرفته است.
Norm Taylor ، مدیر عامل CBRE ونکوور در بیانیه ای می گوید: جای تعجب نیست که هزینه ی اجاره ی فضای اداری در ونکوور به سرعت بالا می رود. ما ترکیبی قدرتمند از تقاضای زیاد مستاجران، فضای موجود محدود و کمبود عرضه ی فضاهای جدید، داریم.
از طرفی انتظار عرضه ی جدید را نیز تا اوایل سال 2020 نداریم، زیرا ساخت و ساز در تعدادی از طرح های جدید در ساختمان های اداری فعلی، اخیرا آغاز شده اند. در اواخر سال 2023، تحولات جدید مجموعا 4.6 میلیون فوت مربع فضای اداری را در بخش مرکزی شهر ایجاد می کنند.
البته، کشورهای دیگری نیز هستند که اجاره ی دفتر در آنها بسیار بالاتر از بازار ونکوور است. ونکوور در رتبه ی 66 گران قیمت ترین بازارهای اجاره ی دفتر کار در جهان قرار دارد، که در آن قیمت اجاره ی دفتر کار یک ششم قیمت در هنگ کنگ است که گران ترین دفاتر در بازار جهانی را دارد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!