Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

مبلغی که برای تنها زندگی کردن در ونکوور در سال 2019 نیاز دارید

Published

on


برای مدتی، جوانان ساکن در ونکوور، این شهر را به شدت غیرقابل دسترس می دیدند و در جای دیگری از استان و یا کشور، به دنبال ایجاد یک زندگی پایدارتر از نظر اقتصادی بودند.
ونکوور شهر بسیار زیبایی است ولی در کنار این زیبائیها، سکونت درآن قطعا هزینه زیادی دارد.
به سادگی بگوییم، این شهر برای تنها زندگی کردن ارزان نیست.
روزهای جدا زندگی کردن از والدین و پرداخت های مقرون به صرفه برای وام های مسکن به پایان رسیده اند. برای نشان دادن اینکه این شهر چقدر گرانقیمت است، ما هزینه های ماهانه را براساس زندگی یک نفره، با اجاره ی خانه در داون تاون ونکوور حساب کردیم.

مسکن = 2،234.80 دلار در ماه
اخیرا شهرداری ونکوور لیستی به نام «مسکن مقرون به صرفه» منتشر کرده است که به عنوان مثال، یک آپارتمان یک خوابه را به مبلغ 2,056 دلار در ماه لیست کرده ، شاید این رقم به نظر شما مضحک به نظر برسد ولی واقعیت این است که برای هر یک از ساکنان داون تاون این مبلغ حتی بالاتر ازاین است.
طبق نظر Numbeo، وب سایتی که هزینه های زندگی در شهرهای جهانی را مقایسه می کند، میانگین هزینه ی اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر، در حال حاضر 1922.47 دلار است که این هزینه با گزارش Padmapper همخوانی دارد که در ماه گذشته یک آپارتمان یک اتاق خوابه را 2080 دلار قیمت گذاشته است.
اما این مبلغ شامل هزینه ی آب و برق و یا اینترنت نیست.
Numbeo هزینه ی خدمات پایه برای یک ونکووری را ، مبلغ 79.70 دلار تخمین زده و از آنجایی که ما نمی خواهیم تمام اینترنت گوشی های موبایلمان را استفاده کنیم، با اضافه کردن هزینه های اینترنت، به طور میانگین 75.10 دلار در هر ماه به مبلغ اجاره اضافه می شود.
بنابراین، اگر شما یک فرد در یک آپارتمان یک اتاق خوابه هستید، می توانید انتظار داشته باشید حداقل از 2234.80 دلار هزینه کنید.

تلفن = 75 دلار در ماه
خرید تلفن در کانادا بسیار گران است و تنها یک دلیل وجود دارد که زمانی که شرکت های ارائه دهندگان تلفن همراه، طرح های 50 دلاری با بیش از 2 یا 3 گیگابایت دیتا ارائه می دهند، ما همه دیوانه می شویم ، به طوری که حتی وزیر توسعه اقتصادی ما هم فکر می کند این مسخره است.
بر اساس گزارش 2015 CRTC-commissioned ، طرح نامحدود پیامک و تماس تلفنی همراه با 5 گیگا بایت اینترنت در کشور کانادا به طور متوسط 107.60 دلار هزینه دارد، اما از آنجائیکه ما حداقل هزینه ها را در نظر می گیریم، 2 گیگابایت در ماه حدود 75 دلار است.

حمل و نقل = 95 دلار در هر ماه (ثابت)
بعضی از ساکنان ونکور که نزدیک محل کار خود زندگی می کنند، به راحتی میتوانند پیاده به محل کار خود بروند، اما کسانی که از طریق سیستم حمل و نقل همگانی ( Translink ) به محل کار خود رفت و آمد می کنند، برای پرداخت بلیط تک گذره (one zone )، 95 دلار در هر ماه هزینه می کنند.
برخی از ساکنان مرکز شهر از خطوط دوچرخه استفاده می کنند که بسیار عالی است و هزینه حمل و نقل را به حداقل می رساند.

مواد غذایی و کالاهای خانگی = 317 دلار در ماه
یک گزارش نشان می دهد که ونکووری ها به طور میانگین برای هر نفر مبلغ 217.97 دلار در هر ماه برای مواد غذایی صرف می کنند. با توجه به قیمت های بالاتر در فروشگاه های مواد غذایی در مرکز شهر و اضافه کردن اقلام دارویی، این هزینه حداقل 100 دلار در ماه افزایش می یابد که هزینه اقلام اساسی در هر ماه را به حدود 317 دلار می رساند.

سرگرمی و بیرون غذاخوردن = 270 دلار در ماه
طبق گفته Numbeo، قیمت متوسط ​​یک غذای سه قسمته (پیش غذا، غذای اصلی و دسر) برای دو نفر در یک رستوران متوسط ​​80.00 دلار می باشد، رقمی که به نظر می رسد بسیار کم است. برای اینکه آن را واقع بینانه تر کنید، 30 دلار دیگر را به صورت حساب اضافه کنید و فرض کنید شما میخواهید یک نوشیدنی نیز میل کنید پس کمترین مبلغی که باید پرداخت کنید تقریبا 100 دلار است.

به طور واقع بینانه، برای سرگرمی های ماهانه که شامل حداقل یک شام کامل، یک یا دو وعده فست فود و چند شب فیلم است، شما به حداقل 280 دلار در هر ماه نیاز دارید، و این به شرطی است که خود را مجبور کنید بیشتر شبها در خانه باقی بمانید.

مهمانی = 120 دلار در ماه
از آنجا که پارتی گرفتن در 30 سالگی متوقف نمی شود، این هزینه را دردسته بندی خود قرار می دهیم. بیرون رفتن برای یک نوشیدنی بسیاری از ساکنان مرکز شهر را سالم نگه می دارد و این هزینه ای است که ما با خوشحالی آن را خرج می کنیم.
به طور متوسط انتظار می رود که ما 10 دلار برای هر نوشیدنی در مرکز شهر ونکوور بپردازیم و از آنجا که در هر ماه به طور کلی چهار تعطیلات آخر هفته داریم، اگر حداقل یک شب در یک تعطیلات آخر هفته بیرون برویم و حداقل 2-3 نوشیدنی بنوشیم، حداقل 90-120 دلار خرج کرده ایم .

سلامت و تناسب اندام = 79 دلار در ماه
یکی از ویژگی های جذاب برای بسیاری از ساکنان در ونکوور، سبک زندگی سالم شهر است. از پیاده روی تا paddle boarding در تابستان، راه های متعددی برای حفظ تناسب با هزینه ی تقریبا صفر وجود دارد.
اما ونکوور همچنین گزینه های زیادی را برای ورزش و تناسب اندام ارائه می کند. از جمله کلاسهای باله ، یوگا ورزشهای دسته جمعی و… .طبق یک گزارش جدید از LowestRates.ca، به طور متوسط ما ​​75 دلار در ماه برای تناسب اندام می پردازیم.

قهوه در کافی شاپها = 40 دلار در ماه
یک قهوه ی بزرگ در اینجا و Americano در آنجا تقریبا 3 دلار قیمت دارد، که ما 40 دلار در ماه برای آن در نظر می گیریم.

هزینه های اضافی = 125 دلار در ماه

جمع کلی هزینه ها
مجموع: 3355.80 دلار در هر ماه / 40269.60 دلار سالانه

این به این معنی است که شما باید قبل از کسر مالیات، حداقل سالانه 51300 دلار حقوق داشته باشید تا بتوانید این هزینه ها را بپردازید و این در صورتی است که پرداخت بدهی و یا پس انداز پول در این هزینه ها ذکر نشده است.

به عبارت دیگر، اگر شما یک فرد حدود 30 ساله هستید که به دنبال زندگی در مرکز شهر ونکوورید و درآمدتان چیزی کمتر از 51 هزار دلار در سال است، باید به دنبال یک هم اتاق برای خود باشید.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!