Connect with us

کار در کانادا

مبالغ دریافتی از طرح حمایتی CERB ، جز درآمد افراد محسوب شده و باید مالیات آن پرداخت شود

Published

on


طرح حمایتی Canada Emergency Response Benefit که از سوی دولت فدرال معرفی شده و میلیون ها کانادایی برای دریافت آن ثبت نام کرده اند، ماهانه 2000 دلار به اشخاصی پرداخت می کند که شغل خود را در این دوران بحرانی از دست داده اند، تا بتوانند تا زمان عادی شدن شرایط به زندگی خود ادامه دهند. اما باید بدانید این کمک نیز جز درآمد شما محسوب شده و سال آینده باید مالیات آن را بپردازید.

Gennaro De Luca یک کارشناس مسائل مالی حرفه ای، به افراد پیشنهاد می دهد در صورتی که قادر هستند هر ماه 20 درصد از این مبلغ دریافتی را پس انداز کنند.

میزان مالیات پرداختی شما به درامد سالانه اتان بستگی دارد برای مثال اگر درامد شما از شغلتان 30 هزار دلار در سال باشد و 8 هزار دلار نیز از CERB دریافت کنید، درآمد مشمول مالیات شما 38 هزار دلار خواهد بود.

در صورتی که میزان درآمد سالانه ی شما کمتر از 12 هزار دلار باشد، شما معاف از مالیات خواهید بود. در شرایط کنونی که وضعیت مالی و درآمدی افراد برای آینده مشخص نیست، بهتر است 20 درصد از مبلغ دریافتی از سوی دولت را پس انداز کنید. ولی اگر قادر به پس انداز نیستید هم نگران نباشید، شما می بایست مالیات خود را تا آوریل 2021 پرداخت کنید و با توجه به شرایط احتمال تمدید این زمان نیز وجود دارد.

این نکته را نیز فراموش نکنید که برای دریافت CERB باید هر ماه باید تقاضای خود را ثبت کنید.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!