Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

مأموران حفاظت پس از توقیف توله خرس یتیم در نورث ونکوور هشدار دادند

Published

on


مأمورین حفاظت و حامیان حراست از حیوانات، بعد از اینکه یک توله خرس یتیم را در یک منطقه ی مسکونی در نورث ونکوور توقیف کرده و به یک مرکز توانبخشی حیوانات وحشی منتقل کردند، از مردم خواستند که مراقب زباله های خود باشند.


مأمورین حفاظت و داوطلبان جامعه ی خرس سیاه نورث شور، به گزارش های متعدد از پرسه زدن یک توله خرس کوچک در منطقه ی Park & Tilford در اواخر ماه دسامبر پاسخ دادند.
Christine Miller از جامعه ی خرس سیاه گفت: یک راننده ی وحشت زده تماس گرفت تا گزارش دهد، یک توله خرس کوچک را در نزدیکی Highway 1 مشاهده کرده است.
Sgt. Simon Gravel از خدمات حفاظت گفت: این خرس بسیار جوان بود.
خوشبختانه، مأمورین حفاظت توانستند خرس جوان را به دام بیندازند و آن را به مرکز توانبخشی حیات وحش Critter Care در لانگلی منتقل کنند، این توله با نام مستعار Roxxy در مرکز پذیرش شد تا به خوبی از آن مواظبت شود.

Roxxy دومین توله خرسی بود که در سال گذشته از نورث شور به Critter Care منتقل شد. توله ای از وست ونکوور نیز در سال 2019 به آنجا آمد.
خرس سیاه دیگری نیز در محله ی Montroyal گزارش شده بود، که در اواخر ماه دسامبر در زباله های خانگی به دنبال غذا می گشت. این خرس به احتمال زیاد پس از برخورد با یک ماشین زخمی شده بود، که پس از مشورت با دامپزشک توسط مأمورین حفاظت از بین رفت.
گرچه بسیاری از مردم تصور می كنند كه خرس های سیاه در زمستان در حال خواب زمستانی هستند، اما Gravel گفت: این غیر معمولی نیست كه خرس ها از خانه هایشان بیرون بیایند، به خصوص اگر بوی غذا را در نزدیكی خود حس کنند.
وی افزود: به دلیل نزدیکی مناطق جنگلی طبیعی، بسیاری از خرس ها در مناطقی که دور از مناطق مسکونی نیستند، به خواب زمستانی فرو می روند. در نورث شور برخی از خرس های شهری داریم، که تقریباً در حیاط خلوت خانه های مردم به خواب می روند.
خرس ها هر چه به زباله و غذاهای كمتری در شهرها دسترسی پیدا كنند، احتمال بیشتری وجود دارد كه به خواب خود تا بهار ادامه دهند.
مأموران حفاظت 11 دستورالعمل برای حفاظت از حیوانات وحشی را صادر كرده اند، از جمله توصیه به به صاحبان خانه ها یا مشاغل كه اقدامات لازم برای تأمین امنیت زباله های خود انجام دهند و یا غذای حیوانات خانگی را در داخل خانه نگه دارند. عدم رعایت این توصیه ها جریمه 575 دلاری خواهد داشت.
در سال 2019 تعداد 12 خرس توسط افسران حفاظت در نورث شور نابود شدند، 10 تا از آنها به زباله ها یا سایر جاذبه های انسانی نزدیک شده بودند و دو تا نیز به دلیل مجروح شدن آنها.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!