Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

لیبرال ها دوباره در قدرت؛ وعده های آنها چیست ؟

Published

on


اولویت های حزب لیبرال

یکی از اولویت های لیبرال ها افزایش معقول و مسئولانه ی مهاجران است. گفتنی است طبق رویکرد چندساله ای که در سال 2017 توسط لیبرال ها معرفی شد قرار است تا سال 2021 تعداد مهاجرانی که در سال به کانادا پذیرفته می شوند به 350000 برسد. اگر اکثریت از سیاست های مهاجرتی لیبرال ها حمایت کنند این عدد برای بعد از سال 2021 از این هم فراتر خواهد رفت.

حدود 60 درصد تازه واردان به کانادا از طریق برنامه های انتخاب مهاجر کاری/اقتصادی مهاجرت خواهند کرد و پلتفرم انتخاباتی لیبرال ها گفته است که تمرکز بر “جذب افراد با مهارت بالا که می توانند کانادایی قدرتمندتر بسازند” خواهد بود. آقای Scheer رهبر حزب محافظه کار طی کمپین های تبلیغاتی خود اهداف مهاجرتی لیبرال ها را معقول دانسته بود. او می گفت که اهداف مهاجرتی کانادا را نباید سیاسی کرد که بدین معنی است هر دو حزب محافظه کار و لیبرال ممکن است بر سر مهاجرت با هم همکاری کنند.

اکسپرس انتری

قرار نیست لیبرال ها تغییر عمده ای در سیستم اکسپرس انتری فدرال ایجاد کنند؛ این سیستم را محافظه کاران در سال 2015 برای مدیریت متقاضیان مهاجرت رونمایی کردند. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری  سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

در سال 2016 بود که لیبرال ها تعداد امتیازهای پیشنهاد شغل را از 600 به حداکثر 200 رساندند تا اطمینان حاصل شود که افرادی که برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوت می شوند مهارت بالا دارند و احتمال بیشتری برای موفقیت اقتصادی آنها در کانادا متصور است.  محافظه کاران در کمپین خود وعده دادند که این را تغییر دهند و این ممکن است به درگیری دو حزب برتر کانادا در پارلمان بینجامد.

مهاجرت منطقه ای

یکی دیگر از وعده های مهاجرتی لیبرال ها ایجاد برنامه مهاجرت شهری بود تا از توزیع یکسان و یکنواخت مهاجران در سراسر کانادا اطمینان حاصل شود. لیبرال ها همچنین وعده دائمی کردن پایلوت مهاجرت آتلانتیک را داده اند. این پایلوت به کارفرمایان چهار استان نوا اسکوشیا، نیو برانزویک، نیو فاندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد اجازه می دهد تا اتباع خارجی را برای شغل هایی که خود کانادایی ها در آن شاغل نشده اند استخدام کنند.

یکی دیگر از وعده های لیبرال ها رایگان کردن تقاضا برای شهروندی بوده است. آنها می گویند فرایند اعطای شهروندی یک خدمت دولتی است و باید رایگان باشد.

اما در کبک، Bloc Québécois هم کرسی در اختیار دارد. آنها می خواهند ساکنین کبک که تقاضای شهروندی کانادا می دهند حتما نسبت به زبان فرانسه دانش کافی داشته باشند. در رابطه با اختیارات کبک در پذیرش مهاجران هم باید گفت این استان در جذب و رد و تعیین سطح پذیرش مهاجران مختار است و دولت فدرال کبک هم اکنون در پی آن است تا مهاجران دسته ی خانوادگی و پناهندگی را به استان راه دهد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!