Connect with us

املاک در کانادا

قیمت مسکن کانادا طی 9 ماه گذشته بهبود یافته است

Published

on


مطابق اعلام بانک ملی کانادا در سه ماهه سوم امسال، قیمت خانه در بازارهای بزرگ کانادا بهتر شده است، نهمین ماه متوالی که قیمت خانه به نسبت درآمد مناسب تر میشود.


طی جدیدترین تحقیق این بانک مشخص شده است که هزینه مسکن، به میانگین 43 درصد از حقوق رسیده است.
Matthieu Arseneau اقتصاددان بانک ملی میگوید «اما این به این معنی نیست که شرایط در تمامی شهرهای بزرگ به حالت عادی برگشته است. برخلاف پیشرفت های انجام شده در نه ماه اخیر، شرایط در دوتا از بزرگترین بازار ها (اشاره به ونکوور و تورنتو) همچنان سخت است.»
قیمت خانه و آپارتمان در تورنتو همچنان بالاتر از میانگین است. اما در ونکوور که شاهد کاهش قیمت خانه طی دو سال اخیر بوده است، قیمت آپارتمان بالا رفته است.
اما این بهبود می تواند کوتاه باشد. با کاهش نرخ وام مسکن طی سالها، بازار فروش خانه داغ شده و در بسیاری بخش های کشور دوباره قیمت ها در حال بالارفتن هستند.
اتحادیه مشاوران املاک کانادا اعلام کرده که در ماه سپتامبر فروش خانه 15.5 درصد افزایش داشته است، و میانگین قیمت خانه در سطح کشور نیز با افزایش 5.3 درصدی به 515،00 دلار رسیده است. این قوی ترین افزایش قیمت طی سالیان متوالی است.
Arseneau در گزارشش نوشته است که «افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ، به همراه نرخ وام مسکن باعث محدود شدن روند توانایی خرید مسکن خواهد شد.»


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!