Connect with us

املاک در کانادا

قیمت خانه های مترو ونکوور باید تا قیمت 795000 دلار کاهش یابد، تا مقرون به صرفه شوند

Published

on


یک تحقیق جدید، نگاهی تازه به جاده ی طولانی ای دارد، که ممکن است جوانانی که در آینده قصد خرید خانه در Metro Vancouver دارند، با آن روبرو شوند. اگر شرایط بهبود نیافته باشد.
آخرین تحقیقات توسط Generation Squeeze، که توسط پروفسور Paul Kershaw از دانشکده جمعیت و بهداشت عمومی UBC تأسیس شده است می گوید، که میانگین قیمت خانه ها در Metro Vancouver تا سال 2030 باید به 795000 دلار کاهش یابد، تا برای ساکنان محلی معمولی بین سن 25 تا 34 سال، با درآمد متوسط، به سطح مقرون به صرفه برسد.

این معادل حدود سه چهارم ارزش فعلی خانه ها و همچنین بر اساس 80٪ وام مسکن با نرخ های بهره فعلی است.
در حال حاضر برای یک فرد معمولی جوان با کار تمام وقت، 29 سال زمان لازم است تا 20٪ از پیش پرداخت لازم برای خرید یک خانه با قیمت متوسط ​​را پس انداز کند. این زمان 23 سال بیشتر از مدتی است که سالخوردگان امروز در زمان جوانی پس انداز
کرده اند. البته یک افزایش دستمزد زیاد نیز این شکاف را پر می کند.
درآمد معمول تمام وقت برای این گروه باید به 200400 دلار در سال افزایش یابد، یعنی درآمد فعلی چهار برابر شود.
محققان یک استاندارد با عنوان Canada Mortgage Housing and Corporation (CMHC) را برای سال 2030 در تجزیه و تحلیل های خود تنظیم کرده، و هدفی برای همه ی ساکنان کانادایی مشخص کرده اند، که در این سال همه باید قادر باشند خانه ی مورد نیاز خود را، تهیه کنند.
تعریف CMHC از مقرون به صرفه بودن به این معنی است که، کانادایی ها نباید بیشتر از 30 درصد از درآمد پیش از پرداخت مالیات خود را، برای مسکن صرف کنند. این تجزیه و تحلیل همچنین تفاوت در قیمت مقرون به صرفه و درآمد در همه ی مراکز عمده ی شهری کانادا را بیان کرده است، اما این مورد در Metro Vancouver برجسته تر است.
در Victoria وضع بهتر است، قیمت متوسط ​​خانه ها باید به 413000 دلار (60٪ از ارزش فعلی) کاهش یابد، یا درآمد متوسط ​​تمام وقت به 134000 دلار در سال (دو برابر درآمد موجود) افزایش یابد.
در Kelowna همچنین قیمت متوسط خانه ها باید به ​​239000 دلار (تقریبا نیمی از ارزش فعلی) کاهش یابد، یا درآمد متوسط تمام وقت به 100000 دلار در سال (نزدیک به دو برابر میزان فعلی) افزایش یابد.
قیمت متوسط ​​استانی برای BC، برای دستیابی قیمت مقرون به صرفه، نیاز به کاهش 452000 دلاری – حدود دو سوم از ارزش فعلی – و یا افزایش درآمد معمولی تمام وقت به 136000 دلار در سال دارد.
بعد از مترو ونکوور، منطقه ی تورنتوی بزرگ دومین جایگاه در کشور را دارد. میانگین قیمت خانه ها باید 523000 دلار (دو سوم از ارزش فعلی) کاهش یابد و یا درآمد تمام وقت معمول، باید به 150000 دلار در سال افزایش یابد.
این گزارش می گوید: اختلاف قیمت مقرون به صرفه در بریتیش کلمبیا و انتاریو – به ویژه در مراکز شهری مانند ونکوور و تورنتو بیشتر است، اما فراتر از این مراکز شهری اصلی، در مناطقی مانند Victoria ، Kelowna ، Hamilton و Kitchener نیز در حال گسترش است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!