Connect with us

املاک در کانادا

قوانین نظارتی جدید دولت، بر خانه های اجاره ای در ونکوور تأثیر زیادی خواهد داشت

Published

on


این گزارش جدید در مورد بازار مسکن ونکوور ، با توجه به سیاست های مداخله آمیز جدید دولت های استانی و شهرداری ها، در مورد کاهش شدید تعداد خانه های اجاره ای ، هشدار می دهد. 

گزارش سالانه NAI Commercial  تا آنجا پیش رفت که اظهار داشت: ” با دخالت دولت در کنترل اجاره بها، شرایط غیر قابل تحمل شده است.” 

 در اوایل این هفته، شهر ونکوور تصویب کرد تا با قوانین تازه از مستاجران  در ونکوور در مقابل “Renovictions” و “Aggressive Buyouts ” حمایت  کند. 

این گزارش می گوید: “شرایط طولانی تر برای بیرون کردن مستاجر، حذف درخواست مستقیم برای عدم پرداخت اجاره، و مدت زمان بیشتر برای پاسخ دادن مستاجر به صاحبخانه، موارد نظارتی جدید برای خانه های اجاره ای هستند.”  

“تعداد خانه های خالی در ونکوور در همین سطح پایین باقی می ماند و دولت باید برای عرضه مسکن انگیزه دهنده باشد. اکثر سیاست های آنها اثر معکوس دارند و صاحبخانه ها برای اجاره دادن منازلشان، بی میل میشوند چرا که دردسر آنها بیشتر خواهد شد.  

کارشناسان املاک و مستغلات، سرمایه گذاران، کارآفرینان، فعالان و غیره به وجود یک مشکل آشکار در بخش عرضه مسکن اذعان دارند که سیاست گذاران همچنان آن را نادیده می گیرند. سیاست ها و قوانین جدید مالک و مستاجرکه برای صاحبخانه ها کار را دشوارتر کرده و همچنین قوانین ساخت خانه ها با  تراکم اندک و سنگ اندازی ها برای تأیید هر پروژه جدید (بدون در نظر گرفتن مالیات بالای دولت برای انجام این ساخت و سازها)، باعث افزایش تعداد خانه های اجاره ای نخواهد شد. “

این گزارش ادعا می کند که دولت استانی باید این مسائل را تشخیص دهد و از مسکن به عنوان یک فرصت جدید درآمد مالیاتی استفاده کند. 

این گزارش همچنان ادامه می دهد: “دولت ها  از پذیرفتن عرضه ی واحدهای اجاره ای بیشتر، به دلیل اینکه یک عامل اصلی درنوسانات قیمت اجاره بهاست ، سر باز میزنند  و به جای آن بر مالیات تمرکز می کنند.” 

انتظار می رود  قوانین دیگر برای بازسازی منازل نیز مانع از بازسازی ساختمان های اجاره ای قدیمی ترشود که آن هم منجر به کاهش کیفیت و کاهش عرضه مسکن های اجاره ای خواهد شد. 

دولت و گروه های حمایت از مستاجران ، بیشتر نگران بیرون کردن مستاجرین بد حساب هستند و روی آورده اند  به اعمال قوانین سختگیرانه تر برای صاحبخانه ها! 

“احتمال دارد که سال آینده شاهد کاهش قابل ملاحظه آپارتمانهای تکمیل شده باشیم، زیرا پیش بینی می کنیم که دولت به صاحبخانه ها، اجازه ی بالا بردن اجاره پس از تکمیل ساختمان را ندهد، اما انتظار می رود که آنها مستاجر را با همان اجاره بهای قبلی  بازگردانند. “  


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!