Connect with us

مهاجرت به کانادا

قرار است کانادا بین سالهای 2020 تا 2022 به بیش از یک میلیون مهاجر خوشامد گوید

Published

on


این اولین سخنرانی مهم او از زمان انتصابش به عنوان وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهجویی در نوامبر 2019 بود. Mendicino بعد از انتخاب دوباره حزب لیبرال کانادا به این عنوان منصوب شد و در حال حاضر در حال پیاده کردن برنامه مهاجرتی که به او ابلاغ شده است.
در این سخنرانی طولانی اهداف و سیاستهای دولت، و  برنامه هایی که برای رسیدن به آن هدف مشخص شده اند توضیح داده شد.


Mendicino سخنرانی اش را با ذکر این نکته که آینده کانادا وابسته به مهاجران است آغاز کرد. به همین جهت بایستی مشخص شود که کانادا برای دستیابی به اهداف اقتصادی اش به چه تعداد مهاجر احتیاج دارد.
این امر با توجه به آمار کانادا امری ضروری است، زیرا کشور در حال پیرشدن است و نرخ تولد نیز در حال کاهش یافتن است.
این روند فشار زیادی بر روی اقتصاد کانادا وارد میکند. این به این علت است که در حالی که تعداد سالمندان نیازمند به خدماتی مانند بیمه افزایش می یابد، تعداد کارگرانی که برای تامین هزینه ها میتوان بر آنها اتکا کرد کاهش میابد.
Mendicino گفت که مهاجران بخش مهمی از راه حل هستند. در حال حاضر 80 درصد افزایش جمعیت کانادا ناشی از مهاجرت است، تخمین زده میشود که تا سال 2030 این عدد به 100 درصد برسد.
به همین علت است که طی سه سال آینده کانادا بیش از 1 میلیون مهاجر را خواهد پذیرفت.
اکسپرس انتری که از زمان آغازش در سال 2015 موفق عمل کرده است همچنان برنامه اصلی مهاجرتی کانادا باقی خواهد ماند. 95 درصد افرادی که از طریق اکسپرس انتری وارد شده اند کار دارند و 80 درصدشان نیز در حوزه تخصصی شان فعالیت می کنند. همچنین برنامه هایی مانند Global Talent Stream و Atlantic Immigration Pilot نقش کلیدی در حمایت از اقتصاد کانادا داشته اند.
با این حال لازم است که برنامه هایی برای حمایت از مناطق غیر شهری و کم جمعیت تر نیز اجرا شود، به همین علت دولت برنامه آزمایشی Rural and Northern Immigration را در سال 2019 آغاز کرد.
MNP) Municipal Nominee Program) نیز برنامه دیگری است که دولت برای کمک به اقتصاد شهرهای مختلف آغاز کرده است.
Mendicino سخنانش را با این تمام کرد که کانادا توسط مهاجران ساخته شده است.
استقبال از مهاجران به رشد بازار کار کمک خواهد کرد، از مشاغل حمایت خواهد کرد، و باعث میشود مطمئن شویم که «کانادا بهترین کشور جهان باقی خواهد ماند.»


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!