Connect with us

کار در کانادا

فهرست يارانه های دولت فدرال کانادا برای شهروندان و صاحبان مشاغل

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

مجله سلام ونکوور – تهیه شده توسط: مهندس محمد عمادی

توجه داشته باشید: این فهرست به روز میشود.

COVID-19: پشتیبانی از مشاغل کوچک در B.C.

Supports for Small Businesses

دولت ها و بخش خصوصی، حمایت مالی گسترده ای را از مردم و صاحبان مشاغل کوچک در بریتیش کلمبیا ارائه می دهند؛ به ویژه آنهاییکه کارشان تحت تأثیر همه گیری COVID-19 قرار گرفته اند. به عنوان بخشی از برنامه ی عملی COVID-19 درB.C، دولت B.C در پاسخ به شیوع بیماری COVID-19، 5 میلیارد دلار حمایت مالی و همچنین کاهش مالیات ارائه می دهد.

 

آیا برای حفظ بیزنس خود، به اعتبار بانکی و سرمایه  نیاز دارید؟

دولت کانادا ارائه میدهد:

Canada Emergency Business Account (CEBA)

CEBA وام بدون بهره تا حداکثر 40000 دلار برای مشاغل کوچک واجد شرایط ارائه می دهد.
برای واجد شرایط بودن، مشاغل کوچک باید نشان دهند که در سال 2019 بین 50 هزار تا 1 میلیون دلار حقوق و دستمزد در قالب  Payroll پرداخت کرده اند.
اگر این وام را تا تاریخ 31 دسامبر 2022 یا قبل از آن بازپرداخت کنید، مشمول بخشش 25 درصد از وام خواهید شد. یعنی حداکثر تا 10000 دلار از این وام پس گرفته نمیشود و متعلق به خودتان خواهد بود.

CEBA توسط موسسات مالی واجد شرایط و با همکاری Export Development Canada اجرا می شود.

Business Development Bank of Canada   

Loans and Support from the Business Development Bank of Canada (BDC)

برای بیزنس خود، وام بزرگ میخواهید؟ از طریق برنامه ی 10 میلیارد دلاری، Business Credit Availability دولت فدرال، BDC وام حداکثر تا 2 میلیون دلار میدهد، همراه با امکان به تعویق انداختن پرداخت ها و کاهش نرخ  بهره وام.

یک برنامه ی وام مشارکتی جدید یا Co-Lending با همراهی موسسات مالی امکان میدهد تا  وام های مدت دار  به شرکت های کوچک و متوسط، برای رفع نیازهای مالی ارائه شود. مشاغل واجد شرایط ممکن است طبق این برنامه ی جدید، وامی تا حداکثر 6.25 میلیون دلار به دست آورند.

Export Development Canada

Enhanced Financing through Export Development Canada (EDC)

از طریق برنامه ی 10 میلیارد دلاری Business Credit Availability دولت فدرال، EDC برنامه های تأمین مالی و بیمه را بهتر کرده است، تا صادرکنندگان، از دسترسی به اعتبار و پشتیبانی مورد نیاز خود اطمینان حاصل کنند.

EDC بودجه عملیاتی و وام های مورد نیاز  شرکت های کوچک و متوسط را از طریق موسسات مالی واریز می کنند، این اعتبار تا 6.25 میلیون دلار میتواند باشد.

Farm Credit Canada

Financing Products through Farm Credit Canada (FCC)

FCC از طریق 5 میلیارد دلار دیگری که از دولت فدرال دریافت شده است، انواع وام ها و سایر سرمایه گذاری ها را به صنایع کشاورزی و غذایی ارائه می دهد.

Financial Institutions

Speak to your Lender

بزرگترین موسسات مالی کانادا (BMO ،CIBC ، بانک ملی کانادا، RBC ،Scotiabank و TD Bank) و همچنین برخی از اتحادیه های اعتباری مانند Vancity متعهد شده اند، که به صورت مورد به مورد با مشاغل کوچک مشتری بانک ها همکاری کنند، تا راه حل های انعطاف پذیر و مناسبی برای تأمین نیازهای مالی آنها ارائه کنند.

مشاغل کوچک که در جوامع روستایی فعالیت می کنند، می توانند برای وام های اضطراری و مشاوره در زمینه ی تجارت به دفاتر Community Futures  محلی خود نیز مراجعه کنند.

 

آیا برای پرداخت حقوق کارمندان خود به کمک نیاز دارید؟

Government of Canada

Canada Emergency Wage Subsidy

یارانه دستمزد 75 درصدی برای مشاغل واجد شرایط، تا 3 ماه قابل پرداخت خواهد بود. ملاک محاسبه از 15 مارس 2020 به قبل می باشد و باید به مدت یک سال حقوق با payroll پرداخت شده باشد. این یارانه به مشاغل کمک می کند تا کارمندان خود را نگه دارند و به آنها حقوق بدهند. جزئیات بیشتر در مورد معیارهای صلاحیت، با تأثیر COVID-19 بر میزان فروش مشاغل آغاز می شود. اگر حداقل 30 درصد از درآمد شرکت افت کرده باشد، این یارانه به شرکت پرداخت میشود. هدف از این یارانه این است که شرکت ها کارمندانشان را نگه دارند و آنها را به Payroll  بازگردانند.

آیا در مورد مالیات خود به کمک نیاز دارید؟

Government of Canada

Federal Business Taxes

پرداخت مالیات سالیانه General Sales Tax (GST) و Harmonized Sales Tax (HST) و حواله های گمرکی تا 30 ژوئن سال 2020 به تعویق می افتند.

دولت فدرال اجازه می دهد، مالیات بر درآمد همه ی مشاغل که تا 18 مارس 2020 یا قبل از سپتامبر 2020 بدهکار هستند، تا پس از 31 آگوست 2020 به تعویق بیافتد. این تخفیف درمورد بخش اول مالیات بر درآمدها در مورد مانده های مالیاتی و همچنین اقساط اعمال می شود.

در این مدت هیچ بهره و جریمه ای بر این مبلغ اضافه نمی شود. برای افراد خود اشتغال یا کسانی که دارای همسر یا شریک زندگی خود اشتغال هستند، مهلت پرداخت هر گونه مالیات بر درآمد و بازده فدرال فردی شما از 30 آوریل 2020 به اول سپتامبر 2020 موکول شده است.

آیا شما تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته اید؟

Government of Canada

Enhancements to Employment Insurance (EI)

دولت فدرال از مدت انتظار یک هفته ای برای افراد در قرنطینه صرف نظر کرده است، تا از مزایای EI استفاده کنند. شرط ارائه ی گواهی پزشکی برای دسترسی به مزایای بیماری EI نیز حذف شده است.

Government of Canada

EI Work Sharing Program

این یارانه برای کانادایی هایی که به دلیل تأثیر COVID شغل خود را از دست می دهند یا با کاهش ساعت کاری روبرو هستند، ارائه میشود. مزایای EI برای کارگرانی یا کارمندانی ارائه میشود که پذیرفته اند ساعات کار عادی آنها در نتیجه ی تحولات فراتر از کنترل، کاسته شود. برای واجد شرایط بودن، ملاک یک بازه زمانی 76  هفته قبل است. شرایط لازم برای احراز صلاحیت کاهش یافته و روند درخواست ساده تر شده است.

Government of Canada

Canada Emergency Response Benefit

قبلاً Emergency Care Benefit and Emergency Support Benefit نامیده می شد.

دولت فدرال یارانه حداکثر 2000 دلاری در هر ماه (تا چهار ماه) را به افراد زیر پرداخت میکند:

– کارگرانی که باید به دلیل COVID19 کار خود را متوقف کنند، و به مرخصی با حقوق یا سایر کمک های درآمدی دسترسی ندارند.

– کارگرانی که مریض هستند، قرنطینه می شوند یا از کسی که مریض است مراقبت می کنند.

– والدین شاغل که باید بدون حقوق در خانه بمانند، تا از کودکانی که مریض هستند و به دلیل تعطیلی مدرسه و مهد کودک به مراقبت های اضافی نیاز دارند، مراقبت کنند.

– کارگرانی که هنوز شغل خود را دارند اما حقوق دریافت نمی کنند، زیرا در حال حاضر کار کافی وجود ندارد و کارفرمای آنها از آنها خواسته است که به سرکار نروند.

– افراد روز مزد و افراد خود اشتغال، از جمله کارگران پیمانکاری که واجد شرایط بیمه ی اشتغال یا EI نیستند.

برای تکمیل فرم درخواست به آدرس زیر مراجعه کنید:   canada.ca/coronavirus

Government of Canada

Enhanced Canada Child Benefit (CCB)

حداکثر مبلغ پرداخت سالانه CCB ، فقط برای سال 2019-20، مبلغ 300 دلار برای هر کودک افزایش می یابد. افزایش کلی برای خانواده هایی که CCB دریافت می کنند، به طور متوسط تقریباً 550 دلار خواهد بود. این خانواده ها به عنوان بخشی از پرداخت در ماه می، 300 دلار اضافی برای هر کودک دریافت می کنند.

Government of Canada

Enhanced Goods and Services Tax Credit (GSTC)

یک بار پرداخت ویژه تا اوایل ماه می 2020 ، از طریق GSTC برای افرادی که مالیات بر درآمد و بازده سود خود را قبل از 1 جون سال 2020 ارائه می دهند. این دو برابر حداکثر مبلغ پرداختی سالانه ی GSTC برای سود سال 2019-20 خواهد بود.
مبلغ پرداختی نزدیک به 400 دلار برای افراد مجرد و نزدیک به 600 دلار برای زوج ها خواهد بود.

Government of Canada

Registered Retirement Income Funds (RRIFs) & Registered Pension Plans(RPPs)

حداقل برداشت های لازم از RRIF برای سال 2020 ، به دلیل شرایط بی ثبات بازار و تأثیر آنها در پس انداز بازنشستگی بسیاری از سالمندان، 25 درصد کاهش می یابد. این امر، انعطاف پذیری لازم را برای افراد سالخورده ایجاد می کند، که نگران این هستند که برای دریافت دارایی های RRIF خود نیاز داشته باشند تا حداقل شرایط برداشت را برآورده کنند. قوانینی مشابه در مورد افرادی که سودهای متغیر را تحت RPP سهم مشخص دریافت می کنند، اعمال می شود.

Government of Canada

Mortgage and Credit Product Assistance

دولت فدرال، از طریق شرکت وام مسکن کانادا (CMHC) ، انعطاف پذیری بیشتری را برای مالکان خانه که با مشکلات مالی برای پرداخت وام مسکن شان روبرو هستند، فراهم می کند. CMHC به وام دهندگان اجازه می دهد که بلافاصله تعویق پرداخت ها را آغاز کنند.

Financial Institutions

Speak to your Lender

بزرگترین موسسات مالی کانادا (BMO ،CIBC ، بانک ملی کانادا، RBC ، Scotiabank و TD Bank) و همچنین برخی از اتحادیه های اعتباری مانند Vancity متعهد شده اند، که به صورت موردی با مشاغل شخصی و کوچک مشتریان بانک کار کنند.
برای ارائه ی راه حل های قابل انعطاف، این پشتیبانی شامل تعویق شش ماهه برای پرداخت وام مسکن  و فرصت تسویه حساب برای سایر محصولات اعتباری است.

Government of Canada

Canada Student Loan Assistance

دولت فدرال برای بازپرداخت وام های دانشجویی کانادا برای همه افرادی که در حال حاضر در حال بازپرداخت این وام ها هستند، یک مهلت  بدون بهره به مدت شش ماه در نظر گرفته است.

B.C. COVID-19 Action Plan

Tax Filing Deadlines for Individuals Extended

مهلت ثبت نام افراد برای مالیات بر درآمد و بازده سود تا 1 جون 2020 به تعویق افتاده است. مهلت پرداخت هر گونه مالیات بر درآمد شخصی و بازده سود برای سال 2019 ، از 30 آوریل 2020 به اول سپتامبر 2020 تمدید شده است. این بدان معناست که در صورت پرداخت مانده ی مالیات تا اول سپتامبر سال 2020 ، هیچ گونه جریمه و بهره ای ارزیابی نمی شود.

Government of Canada

Support for Indigenous Communities

Indigenous Services Canada برای حفظ سلامتی و ایمنی و حمایت از جوامع First Nations در پاسخ به بحران  COVID-19 ، با همکاران خود در First Nations همکاری می کند.


 

Government of Canada

Emergency Travel Assistance

Global Affairs Canada برای کمک به کانادایی هایی که برای بازگشت به کانادا به کمک های فوری مالی نیاز دارند، یک برنامه ی وام اضطراری 5000 دلاری ایجاد کرده است. کانادایی های خارج از کشور که نیاز به کمک فوری دارند، می توانند به sos@international.gc.ca ایمیل بزنند.

———————————

فایل اصلی را از اینجا دانلود کنید، به همراه لینک های مربوطه: covid-19_small_business_supports(4)

لایک کنید، به اشتراک بگذارید…
www.SalamVancouver.com


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!