Connect with us

کار در کانادا

فصل مالیات بهترین زمان برای کلاهبرداری: آماده تماس کلاهبرداران باشید

Published

on


کانادایی هایی که از تماس ها و ایمیل های کلاهبرداران که در آنها مدعی میشوند که افراد به دولت پول بدهکار هستند خسته شده اند، باید دوباره صبرشان را بیازمایند چراکه نزدیک فصل مالیات است.


مرکز کلاهبرداری کانادا (Canadian Anti-Fraud Centre) (CAFC) انتظار دارد که بین ماه های مارس و آوریل، به علت رسیدن به فصل مالیات، فعالیت کلاهبرداری نیز بیشتر شود.
فقط در سال گذشته 470 کانادایی مبلغ 1.4 میلیون دلار را در نتیجه این کلاه برداری ها از دست داده اند.
همچنین در سال 2019، 3210 شکایت نیز راجع به کلاهبردارانی که خود را به جای اداره مالیات جا میزده اند نیز در مرکز ضد کلاهبرداری ثبت شده است، اما انتظار می رود که هزاران مورد نیز ثبت نشده باشند.
Jeff Thompson مامور اطلاعاتی این سازمان میگوید تماس هایی که خود را به جای مسئولین سازمان مالیات جا میزنند فقط نوک کوه یخ هستند.
«ما همچنان گزارش های زیادی دریافت می کنیم که کلاهبرداران خودشان را به جای مسئولین اداره مالیات جا میزنند، اما جدیدا موارد زیادی مشاهده شده که افراد مدعی میشوند از طرف Service Canada به علت پیدا شدن مشکلی در SIN شما تماس گرفته اند.»
Thompson می گوید بسیاری از کلاهبرداری های مرتبط به سازمان مالیات توسط روش های فیشینگ که از طریق ایمیل یا پیام کوتاه انجام میشود صورت میگیرند.
اما با وجود تمام تلاش های دولت کانادا برای مقابله با این تماس ها از جمله بستن 40 مرکز تماس در هند، مسئولین نگران هستند که کلاهبردارن باز هم به قدرت بیشتر به اقداماتشان ادامه دهند.
Avner Levin مسئول بخش امنیت اطلاعات شخصی دانشگاه Ryerson گفت که «این شرکت ها به گونه ای هستند که وقتی یکی را منحل میکنی، یکی دیگر سبز میشود. آنها فقط به تعدادی کلاهبرداری موفق نیاز دارند تا به پول برسند. و اگر هزینه آن ارسال چند پیام کوتاه و یا ایمیل باشد، ارزشش را دارد.»
Avner میگوید سفت و سخت تر کردن قوانین مرتبط به تلفن و مسدود کردن یک سری شماره ها میتواند باعث کاهش اینگونه کلاه برداری ها شود.
Avner معتقد است بهترین راه مقابله با اینگونه کلاه برداری ها این است که اگر شماره را نمیشناسی، به آن جواب ندهی.
«این کلاهبرداری در زمینه اجتماعی است… فرد با شما تماس می گیرد و شما را تحریک میکند و استرس وارد میکند، و در نتیجه شما را قانع میکند کارهایی انجام دهید که پیشتر حاضر به انجام آنها نبوده اید.»
سازمان مالیت کانادا نکته هایی را راجع به نحوه تماس از طرف این سازمان معرفی کرده است.
سازمان مالیات هیچوقت:
· از لحنی خشمگین و یا تهدید به دستگیری استفاده نمیکند.
· درخواست کارت هدیه، و یا پیش پرداخت از طریق کارت اعتباری نمی کند.
· از طریق بیت کوین پولی دریافت نمی کند.
· برای شما لینکی نمی فرستد که در آن ازتان بخواهد اطلاعات شخصی و یا مالی تان را پر کنید.، مگر اینکه خودتان تماس گرفته باشید و درخواست چنین ایمیلی کرده باشید. در این صورت در حین تماس تلفنی تان این ایمیل را دریافت خواهید کرد.
سازمان مبارزه با کلاهبرداری تایید میکند که افراد نباید هیچوقت بر روی لینک های موجود در ایمیل های مشکوک کلیک کنند، به خصوص اگر لینک امن نیست. شکل یک قفل در سمت چپ آدرس بار سایت های امن وجود دارد.
Levin اما می گوید مردم حتی بعد از ثبت مالیاتشان باید هوشیار باشند، زیرا مجرمین سایبری همیشه آماده انجام اقداماتشان هستند.


Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. احسان

    April 21, 2022 at 11:32 am

    کلاهبرداری و فرار مالیاتی شرکت مهاجرتی رامین میرزادگان در تورنتو کانادا
    از من مبلغ ۱۰/۰۰۰ دلار کلاهبرداری کرده است و همچنین در قرارداد من در قسمت مالیات بردرامد آن را پرداخت نکرده است و فرار مالیاتی کرده است

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!