Connect with us

راهنمای تازه واردین کانادا

انواع مختلف فروشگاه‌های کانادا

Published

on


فروشگاه های مختلف کانادا که برای تهیه ی کالا و لوازم ضروری زندگی وجود دارند، در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند. انواع فروشگاه ها شامل سوپر مارکت‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های تخصصی، بازارچه‌های کشاورزان ومی باشند.  

فروشگاه‌های کانادا

 

سوپر مارکت‌‌ها 

فروشگاه هایی که در دسترس ترین مراکز برای خرید مواد غذایی هستند و زیاد بزرگ نیستند. تعداد آنها در سطح شهر بسیار زیاد است. در سوپرمارکت ها انواع مواد غذایی از جمله حبوبات، لبنیات، بستنی، غذاهای حاضری و آماده و به فروش می رسند. این فروشگاه ها معمولاً در نبش خیابان‌ها و کوچه‌ها و در نزدیکی منازل قرار دارند.  

مراکز خرید 

ساختمان‌هایی که در آن‌ها چندین مغازه متنوع وجود داشته باشد و هر کدام محصولات جداگانه بفروشند که ارتباطی با هم ندارند، مرکز خرید نامیده می شوند. معمولا رقابتی میان این مغازه ها برای فروش محصولات وجود ندارد.  

یکشنبه بازارها 

بازارهایی که آخر هر هفته در مناطق مختلف شهر بر پا شده و در آنجا اجناس معمولی و غیر لوکس به فروش می ‌رسند. اغلب کسانی به این بازارها مراجعه می کنند که به دنبال اجناس دست دوم یا ارزان ‌قیمت هستند. معمولا این نوع از بازارها در مناطقی برپا می ‌شوند که در آن اطراف فروشگاه‌های زنجیره یا مراکز خرید کمتری وجود دارد. 

حراجی‌ها 

روزهای شنبه در حیاط خانه های محله حراجی‌های پوشاک، خوراک و سایر کالاهای ضروری بر پا می ‌شود. مشتریان این نوع از فروشگاه ها ساکنان محله هستند که از این حراجی ها مطلع شده اند. اطلاع‌ رسانی در مورد یک حراجی، از طریق نصب یک پلاکارد در محل حراجی انجام می ‌شود. و در این حراجی‌ها نیز معمولاً کالاهای ارزان‌قیمت یا دست دوم به فروش می‌ رسند. 

بازارچه‌های کشاورزان 

محصولات غذایی محلی تازه، محصولات فصلی و موادغذایی دست ساز خانگی، در مکانی به نام بازارچه ی کشاورزان عرضه می ‌شوند. این بازارچه ها در محلات مختلف برپا شده و مردم می توانند خوراکی‌ ها و محصولاتی مثل سبزیجات، میوه ‌جات، گوشت و ماهی، تخم‌ مرغ، لبنیات، نان و شیرینی، مواد بهداشتی وخریداری نمایند.

 

فروشگاه‌های کانادا

فروشگاه‌های زنجیره‌ای 

این نوع از فروشگاه‌ها، پربازدیدترین محل‌های فروش انواع و اقسام لوازم منزل، وسایل الکتریکی از جمله کامپیوتر، موبایل و تبلت، وسایل بهداشتی، البسه، خوراکی، لوازم ورزشی واست. این فروشگاه‌ها بسیار بزرگ بوده و معمولا در چند طبقه احداث می شوند. در فروشگاه های زنجیره ای خریداران محصولات مورد نظر خود را در یک سبد جمع آوری می کنند و در انتها برای پرداخت پول به صندوق مراجعه می کنند.  

فروشگاه‌های تخصصی 

در این نوع از فروشگاه ها، فقط بعضی از محصولات خاص برای فروش عرضه می شوند. مثلا فروشگاه‌های لوازم ورزشی یا فروشگاه‌های لوازم کامپیوتری که مشتریان می توانند برای پیدا کردن کالای مورد نظر خود، مستقیما به آنها مراجعه کنند. برخی از نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات نیز در فروشگاه‌های تخصصی به فروش می ‌رسند. 

سایر 

علاوه بر فروشگاه هایی که در این مقاله با آنها آشنا شدید، در بعضی مناطق کانادا فروشگاه‌هایی مثل فروشگاه‌های یک دلاری، فروشگاه‌های اجناس دست دوم و یا فروشگاه‌های اجناس ارزان ‌قیمت هم وجود دارند، که اجناس غیر لوکس می‌ فروشند. این فروشگاه‌ها معمولا در مناطقی که قشر ضعیف زندگی می کنند، وجود دارند.  

روزهای تعطیل فروشگاه‌ها و مراکز خرید 

فروشگاه های مختلف کانادا در چند روز از سال تعطیل هستند، از جمله در روزهای سال نو، یکشنبه عید پاک، روز کریسمس، روز ملی کانادا، روز ویکتوریا، روز شکرگذاری، روز جمعه خوب تعطیل هستند. بیشتر فروشگاه های این کشور در روزهای یکشنبه نیز تعطیل می ‌باشند 

معمولا ساعات کاری فروشگاه‌ها و مراکز خرید کشور کانادا، روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت 8 تا 5-6 بعد از ظهر می باشد. 

 


Continue Reading
3 Comments

3 Comments

 1. Felton Pickert

  February 23, 2022 at 10:13 am

  Good web site you have here.. It’s difficult to find high quality writing like yours these days. I seriously appreciate people like you! Take care!!

 2. Lhjqdx

  July 1, 2022 at 12:13 am

  oral imitrex 25mg – buy sumatriptan 50mg pill sumatriptan 25mg without prescription

 3. Nfivgm

  July 4, 2022 at 1:25 am

  ondansetron 4mg generic – brand simvastatin order valtrex 1000mg generic

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!