Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

فرودگاه YVR اولین فرودگاه درکانادا دارنده فناوری تشخیص چهره در کیوسک Nexus

Published

on


فرودگاه بین المللی ونکوور، نخستین فرودگاه کانادایی خواهد بود که از فناوری تشخیص چهره در کیوسک های Nexus برای دارندگان کارت Nexus در برگشت از سفرهای خارجی خود استفاده می نماید.


زین پس از دارندگان این کارت ها که پیش تر در برنامه مشترک ایلات متحده- کانادا برای گذر از خطوط امنیتی معمول فرودگاه ها ثبت نام نموده، درخواست خواهد شد عکس پاسپورت خود را به هنگام برخورد با صف های Nexus در کیوسک های مذکور دانلود نمایند.
این کیوسک های تشخیص چهره زین پس جایگزین اسکنر عنبیه در کیوسک های Nexus خواهند گشت.
مدت دو سال است که مسافران وارده به فرودگاه های سراسر کانادا که از کارت Nexus برخوردار نبوده، تحت نظارت و بررسی فناوری تشخیص چهره در فرودگاه های بین المللی از جمله YVR قرار گرفته اند.
به گفته CBSA، این تغییرات به CBSA اجازه می دهد تا شیوه های جمع آوری و تأیید بیومتریک ها را با استانداردها و روندهای شناخته شده بین المللی هماهنگ نماید، که تمامی مراحل آن از جمله جمع آوری، استفاده و به اشتراک گذاری این اطلاعات توسط قوانین حفظ حریم خصوصی در کانادا و ایالات متحده محافظت گشته و هیچ یک از اطلاعات شخصی در این کیوسک ها ذخیره نمی شود.
با این حال، انجمن آزادی های مدنی استان بریتیش کلمبیا با این فناوری مخالف بوده و اذعان داشته است که اسكن بیومتریک ها،
چه چهره و چه عنبیه، شدیدا مشکل ساز بوده، چرا که بسیار غیرقابل اطمینان بوده و می تواند برای اهداف دیگری نظیر استفاده ناآگاهانه و بدون رضایت شخص از اسکن چهره جهت مقایسه با مظنونین جرایم یا تروریست های شناخته شده، استفاده گردد.
ناگفته نماند که وزارت امنیت ملی ایالات متحده آمریکا نیز از ثبت اطلاعات بیومتریک تمامی مسافرین در حال خروج از این کشور استفاده می کند.
به عقیده این انجمن، هیچ یک از این دو کشور در این باره چندان قابل اعتماد نبوده و دارندگان این کارت ها نبایستی به بیانیه CBSA مبنی بر امنیت و حفاظت از داده های بیومتریک توسط قوانین حریم خصوصی آمریکا اعتماد نمایند، چرا که هیچ فرد آمریکایی تاکنون با این قوانین محافظت نگشته است.
این کیوسک های جدید پس از ونکوور در فرودگاه های دیگر از جمله تورنتو، مونترال، اتاوا، کلگری، ادمونتون، وینیپگ و هلیفاکس نیز فعال خواهند گشت.
به گفته CBSA، هدف آن افزایش بهره وری، بدون به خطر انداختن امنیت در تشخیص هویت به هنگام سفر می باشد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!