Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

فراموش نکنید که برای جلوگیری از COVID-19 ، وسیله ی نقلیه ی خود را تمیز کنید

Published

on


دیگر تقریبا همه می دانند که در نتیجه ی بیماری همه گیر COVID-19، همه ما باید آنچه را که اکنون به عنوانفاصله ی اجتماعیشناخته می شود، تمرین کنیم و این بدان معنی است که از تعامل با دیگران در اماکن عمومی جلوگیری شود، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. 

اما اگر مریض نیستید یا علائم بیماری کروناویروس را نشان نمی دهید، این احتمال وجود دارد که شما همچنان برای کارهای خود از منزل خارج شوید، مثلا به فروشگاه های مواد غذایی بروید که به گفته ی متخصصان پزشکی در حال حاضر دارای میکروب های مشابه کلینیک های پزشکی هستند. 

در اینجا چند گام آسان برای اطمینان از عدم آلوده بودن وسایل نقلیه ی شما و انتقال ویروس های ناخواسته به شخص بعدی که پشت فرمان می نشیند، آورده شده است. 

هنگام تمیزکاری، دستکش یک بار مصرف بپوشید 

COVID-19 با لمس کردن منتقل می شود، بنابراین در هنگام تمیز کردن از دستان خود محافظت کنید. دستکش ها مخصوصاً هنگام جمع آوری زباله از ماشین شما مفید هستند، از جمله آن دسته از دستمال کاغذی های استفاده شده ای که بچه های شما داخل ماشین انداخته اند. 

از صابون و آب استفاده کنید 

به نظر بسیار ساده و ابتدایی می رسد، اما صابون می تواند ویروس را به همان اندازه که با روغن یا گریس انجام می شود، تجزیه کند. متخصصان پزشکی همگی به ما گفته اند که شستن دست ها با صابون و آب بهترین دفاع در برابر ویروس است، بنابراین منطقی است که روی سطوح سخت مانند کنسول و داشبورد نیز کار کند. 

اما درست همانطور که به ما توصیه شده است که با دستان خود انجام دهیم، صابون برای انجام کار خود به حداقل 20 ثانیه شستشو نیاز دارد، به خصوص دستگیره های درب داخلی و خارجی، کمربند ایمنی، فرمان، دنده و سایر سطوحی که معمولاً لمس می کنید. 

همچنین، در نظر بگیرید که ذرات ناشی از عطسه ها و سرفه ها کجا می نشینند و یا مناطقی که انگشتان آلوده روی صندلی های راننده و سرنشینان و اطراف آن قرار می گیرند، از جمله جای قرار گرفتن سر و پشتی صندلی ها، به خصوص اگر بچه دارید، لمس می شوند. 

در این کار، به بچه ها فکر کنید 

صندلی های مخصوص اتومبیل بچه را بشویید، پتو را بشویید، سیستم های سرگرمی در صندلی عقب و هرگونه ریموت کنترل یا اسباب بازی را پاک کنید. 

مخلوط یک سوم فنجان سفید کننده در هر گالن آب، یا چهار قاشق چایخوری در هر لیتر به خوبی برای تمیز کردن سطوح کار می کند، اما مطمئن شوید که آن را روی پوشش کف اتومبیل یا صندلی ها نریزید. 

توجه ویژه ای به صفحه نمایش های لمسی کنید 

البته، شما نمی توانید از صابون و آب بر روی لوازم الکترونیکی استفاده کنید، بنابراین دستمال مرطوب ضدعفونی کننده راهی برای انجام آن است، البته اگر بتوانید آنها را پیدا کنید. 

اگر نمی توانید، کمی پاک کننده ی با پایه ی الکل را بر روی پارچه میکروفایبر اسپری کنید و به صفحه نمایش لمسی و سیستم های سرتاسری نور را پاک کنید. صفحه های صندلی عقب را که بچه ها آن را لمس کرده اند، فراموش نکنید. 

مطمئن شوید که از محصولات تمیز کننده مبتنی بر آمونیاک استفاده نمی کنید، زیرا می توانند پوشش ضد تابش در صفحه نمایش شما را تخریب کنند. 

مواد ضد عفونی کننده ی دست (در صورت یافتن آن) 

ضد عفونی کننده ی دست، با حداقل 60 درصد الکل را در وسیله ی نقلیه ی خود نگه دارید تا به محض ورود به اتومبیل از آن استفاده کنید. 

با چرم ملایم باشید 

حتی پاک کننده های مخصوص چرم نیز می توانند آن را خشک کنند، بنابراین حتماً بعد تمیز کردن و خشک کردن چرم، از نرم کننده ی مخصوص آن استفاده کنید. تمیز کردن بیش از حد همچنین می تواند رنگ چرم را از بین ببرد، بنابراین فراموش نکنید قبل از تمیز کردن، بخش کوچکی از چرم را که در خارج از چشم قرار دارد، آزمایش کنید. 

 


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!