Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

فراخوان اسباب بازی های Dollarma در کانادا به علت احتمال آلودگی شیمیایی

Published

on


یکی از بزرگ ترین فروشگاه های کانادا با عنوان Dollarma، برای تعداد 52775 اسباب بازی فروخته شده، فراخوان داد. این محصولات که در طول سال گذشته به فروش رسیده اند، به دلیل خطر آلودگی شیمیایی فراخوانده شدند.


این اسباب بازی ها شامل عروسک های Montoy و برخی لوازم خانگی اسباب بازی، فروخته شده بین 16 اکتبر 2018 و 5 اکتبر 2019 می باشند. این فراخوان به دنبال وجود مقدار زیادی مواد شیمیایی سمی فتالات بر روی آنها صادر شد.
فتالات نوعی ماده ی شیمیایی است که به پلاستیک اضافه می شود، در میزان کم معمولا خطری ندارد، اما مقدار زیاد آن سمی بوده و سلامت افراد را به خطر می اندازد.
در اسباب بازی های مورد اشاره، میزان فتالات بیشتر از مقدار مجاز بوده که می تواند باعث بروز خطراتی برای کودکان شود. زیرا کودکان اسباب بازی را وارد دهان خود می کنند و با این کار سم به بدن آنها وارد می شود.
در طول یک سال گذشته، این دومین بار است که Dollarma برای اسباب بازی های خود، به دلیل مقدار زیاد فتالات فراخوان می دهد، در ماه اگوست برای بیشتر 50 هزار توپ پلاستیکی فراخوان صادر شده بود.
سازمان سلامت کانادا اعلام کرد، خبر خوب این است که در هیچ یک از این دو فراخوان، موردی از مسمومیت با فتالات گزارش نشده است.
در صورتی که شما نیز یکی از این اسباب بازی ها را خریداری کرده اید، آن را هر چه سریع تر از دسترس کودک خود دور کرده و آن را به Dollarma برگردانید، داشتن فاکتور خرید نیز الزامی نیست.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!