Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

عزم راسخ کانادا برای عبور هر چه بهتر از شیوع ویروس کرونا

Published

on


در حالی که ایتالیا و بسیاری از کشورهای دیگر بعد از شیوع کرونا دست به اقدامات لازم زدند و بیمارستان ها از بیماران پر شدند، کانادا به شهروندان توصیه کرده در خانه بمانند و فعالیت های روزانه را متوقف کنند، تا شانس ابتلای خود و هم وطنانشان به ویروس را کاهش دهند. با این کار شانس کانادا برای متوقف کردن ویروس بسیار زیاد است.


دور ماندن از یکدیگر در اجتماع یکی از سخت ترین کارهایی است که کانادایی ها انجام داده اند. با تعطیلی مدارس و کنسل شدن رویدادها، جامعه کنترل بیماری را در دست گرفته و از بروز فاجعه جلوگیری می کند.
دکتر مایکل وارنر رییس بخش آی‌ سی ‌یو بیمارستان مایکل گارون در تورنتو به شهروندان هشدار داد، این تنها شانس کانادا برای کاهش شیوع است. وضعیت این بیماری بسیار وخیم است و هر لحظه ممکن است از کنترل خارج شود.
تنها راه پیشگیری این است که از ارتباط نزدیک با افراد دیگر خودداری کنید، فقط در صورت ضرورت از منزل خارج شوید، با کسی دست ندهید و سفرهای خود را کنسل کنید. با این کارها به کند شدن گسترش ویروس کمک خواهیم کرد.
به گفته ی دکتر فایزمن در صورت ابتلا به ویروس حدودا پنج روز طول خواهد کشید تا علائم بروز کند، سپس 7 روز طول می کشد تا علائم به قدری شدید شود که نیاز به مراجعه ی به پزشک باشد، و سه روز نیز طول می کشد که فرد نیاز به آی سی یو داشته باشد.
ویروس کرونا به جمعیت علاقه ی زیادی دارد، گروه‌های کلیسا، کشتی‌های تفریحی و کنفرانس‌های بزرگ همگی مکان‌های اصلی شیوع هستند.
وارنر گفت: زمان به ما نشان خواهد داد که آیا کار درستی انجام داده ایم یا خیر، ولی تجربه ی چین و ایتالیا به ما نشان می دهد که چه تصمیم هایی باید بگیریم.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!