Connect with us

املاک در کانادا

طرح جدید خرید مسکن، برای خریدارانی که اولین خانه خود را میخرند اجرا شد

Published

on


طرح جدید خرید مسکن برای خریدارانی که اولین خانه خود را میخرند یا FTHBI، از 2 سپتامبر رسما آغاز شد.
هدف از این طرح کاهش هزینه های وام مسکن، برای کسانی که برای اولین بار خانه می خرند، می باشد. با پرداخت 5 تا 10 درصد از قیمت یک خانه به صورت وام ثانویه، پرداختی اولیه ی خریدار بیشتر شده، در نتیجه میزان وام اصلی و هزینه های ماهیانه ی آن برای خریدار کاهش می یابد.


چه کسانی می توانند از این طرح استفاده کنند؟
حداقل یک نفر از اعضای خانواده هیچ گاه خانه ای نخریده باشد، و یا در طول چهار سال برای خرید خانه با همسر خود شریک نشده باشد.
خریدار حداقل 5 درصد از پیش پرداخت ملک را به صورت پس انداز داشته باشد.
درآمد کل خانواده از 120 هزار دلار در سال کمتر باشد.
نسبت وام به درآمد خریداران (MTI) نباید از 4 برابر درآمد آنان بیشتر باشد. یه این معنی که حداکثر پیش پرداخت برای فروش مجدد خانه نمی تواند از 14.99 درصد و 9.99 درصد برای خانه نوساز تجاوز نماید.
این میزان وام که دولت به عنوان کمک هزینه پرداخت
می کند، باید هنگام اتمام وام مسکن اصلی بعد از 25 سال و یا در هنگام فروش خانه، هر کدام که زودتر بود، به طور کامل بازپرداخت شود. امکان پرداخت زودتر از موعد این وام نیز وجود خواهد داشت.
باید بدانید این وام به صورت درصدی از ارزش ملک محاسبه می شود، پس در نتیجه این مبلغ با گذشت زمان و تغییر قیمت مسکن تغییر خواهد کرد. با افزایش قیمت خانه بازپرداخت وام افزایش یافته و با کاهش قیمت نیز این وام کاهش می یابد.
مهم ترین نکته در مورد این وام این است که، بر اساس معیارهای ذکر شده، قیمت خانه به 505,000 دلار محدود می شود، که این قیمتی بسیار پایین برای یک خانه در جوامع بزرگ تر است.
بررسی های جدید در مورد قیمت املاک در 25 شهر بزرگ کانادا نشان می دهد، که با این شرایط خریداران در 19 شهر قادر به خرید ملک خواهند بود. این شهرها بیشتر در شرق کانادا، کبک و همچنین مناطق غربی و شهرهای کوچک اونتاریو هستند.
6 شهری که در آن ها خریداران خانه، واجد شرایط FTHBI نمی شوند، شامل تورنتو، Greater Golden Horseshoe، Hamilton-Burlington و Kitchener-Waterloo، Greater Vancouver  و همسایگان Victoria و Fraser Valley می باشد.
البته این بررسی بر اساس قیمت متوسط خانه و حداکثر درآمد بوده و توانایی خریداران در هر شهر بر اساس میزان درآمد، میزان پیش پرداخت و قیمت خانه می تواند متفاوت باشد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!