Connect with us

کار در کانادا

صنعت رستوران باید پاسخگوی کمبود نیروی کار باشد

Published

on


هنگامی که در مورد رقابت بین رستوران ها بحث می کنیم، معمولاً منظور نبرد برای سهم بیشتر ازبازار است، آن بخش کمی از کیف پول مصرف کننده، که برای خوردن غذا اختصاص داده شده است.

با این وجود، در پشت صحنه، رستوران ها با نوع دیگری از رقابت درگیر هستند، رقابتی که می تواند بر کیفیت تجربه ای که ارائه می دهند اثر بگذارد، یعنی رقابت برای جذب افراد با استعداد صنعت.
این یک هدف برای رستوران های سراسر استان برای مدت طولانی بوده است، که کارمندان مورد نظر خود را، در آنچه که به عنوان یک تجارت زودگذر، بی ثبات و بدون نیاز به تجربه برای اپراتورها شناخته شده است، پیدا و حفظ کنند.
براساس گزارشی که اخیراً با عنوان کمبود نیروی کار در رستوران های مترو ونکوور، توسط انجمن رستوران ها و غذاخوری های بریتیش کلمبیا (BCRFA) ارائه شده است، استان ما در طول دهه ی آینده، با کمبود 514000 کارگر ماهر رستوران مواجه خواهد شد. این گزارش حاکی از آن است که عدم وجود متخصصان واجد شرایط در صنعت رستوران، تا حد زیادی به دلیل شهرت این کار به داشتن ساعات طولانی و دستمزد کاملاً کم است. علاوه بر این، تغییر در برنامه ی کارگران خارجی موقت استان ما، منجر به عدم توانایی اپراتورها برای جذب کارکنان دارای مهارت در سطح بین المللی، در جایگاه های نیازمند کارگر ماهر شده است. در همین حال، سرآشپزها و آشپزهایی که در حال حاضر در این صنعت مشغول به کار هستند، علائم فرسودگی حرفه ای را نشان می دهند و این حرفه را به همسالان خود توصیه نمی کنند. این عوامل باعث ایجاد فضایی وسیع بین تعداد موقعیت های موجود و نیروی کار موجود برای پر کردن آنها شده است.
می توان از نظر منطقی این مشکل را مجدداً طبقه بندی کرد، با توجه به این نکته که صنعت رستوران از لحاظ تاریخی بزرگترین کارفرمای، کارگرانی بین سنین 15 تا 22 ساله بوده است، جمعیتی که نیاز به تأمین منابع مالی برای تحصیل و پیگیری صلاحیت های حرفه ای خود دارند.
به طور محلی ، برنامه های آینده نگر مانند هنرهای آشپزی Carson Graham، که در برنامه ی Red Seal College College of Vancouver Community حضور دارد، سرآشپزهای جوان مشتاق را، با چشم اندازهای واقع گرایانه درباره ی آنچه می تواند از صنعت رستوران انتظار داشته باشد، آشنا می کند.
سرآشپز Ben Kiely اخیرا گفتگویی صریح و آشکار در مورد بحران کار رستوران در شهر ما داشته است. وی در بسیاری از آشپزخانه‌ های برجسته ی اروپایی و محلی کار کرده و هم اکنون در مؤسسه ی هنرهای آشپزی اقیانوس آرام (PICA) واقع در جزیره ی گرانویل تدریس می کند.
وی توضیح می دهد: نکته ی مهمی که من شخصاً شاهد آن بوده ام این است که، به آشپز سطح ورودی دستمزدهای بسیار ناچیزی پرداخت می شود. این واقعیت را در کنار اینکه ونکوور جز گرانترین شهرهای جهان است بگذارید و آنگاه مشکل را خواهید دید.
Kiely به یکی دیگر از مشکلات اشاره می کند، که نا مناسب بودن چشم انداز ویزای دانشجویی است. به عنوان مثال، یک دانش آموز در خارج از کشور می توانست تحصیلات خود را در PICA انجام دهد، و سپس ویزای کار دو ساله دریافت کند. اما اکنون، طبق مقررات فعلی، دانش آموزان نمی توانند بعد از گذراندن آموزش در اینجا بمانند. آنها تمام این پول را برای تبدیل شدن به متخصصان واجد شرایط هزینه می کنند، اما نمی توانند در همان جایی که آموخته اند کار کنند. ما آنها را آموزش می دهیم و سپس آنها را به جاهای دیگر می فرستیم. این معنی ندارد. ظاهرا تقاضا برای آشپزها وجود دارد، اما ما به دانشجویان واجد شرایط فارغ التحصیل، اجازه نمی دهیم که جایگاهی در صنعت بگیرند.
اما با وجود این چالش ها، سرآشپز Kiely خوشبین است. او می گوید، من عاشق کاری هستم که انجام می دهم. پخت و پز و آموزش پخت و پز اشتیاق من است و من افتخار می کنم وقتی می بینم همین اشتیاق باعث می شود دانش آموزانم نیز سر شوق بیایند. من فکر می کنم یک آموزش آشپزی کلاسیک برای کسانی که این صنعت را دوست دارند و می خواهند برای طولانی مدت در آن بمانند، بسیار سودمند است. من فکر می کنم،
با این حال، رستوران ها، که هزینه اجاره ی زیاد و هزینه های بالای مواد غذایی را دارند، برای کم کردن هزینه هایشان به جای فشار به کارمندان، باید راه های دیگری پیدا کنند. ما به عنوان یک صنعت باید به دنبال روشی جامع برای پرورش استعداد خود باشیم، و پاداش خود را از مردم بگیریم.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!