Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

شیوع بیماری سالمونلا در ونکوور از طریق نان خامه ای و شکلاتی

Published

on


ممکن است شیوع سالمونلا که بیش از 70 نفر در سراسر کانادا را مبتلا کرده است، به شیرینی های منجمد ارتباط داشته باشد.
دستور جمع آوری نان های خامه ای و شکلاتی مختلف داده شده است ، که موجب بیماری در افرادی در سنین یک تا هشتاد سالگی شده است.
آژانس بهداشت عمومی کانادا PHAC می گوید، 27 نفر با این بیماری در BC ، 13 نفر در انتاریو، 12 نفر در آلبرتا، 10 نفر در مانیتوبا، 9 نفر در ساسکاچوان و دو نفر در کبک، بین نوامبر گذشته تا مارس، گزارش شده اند.
نوزده نفر در بیمارستان بستری شده اند، که دو نفر از این 19 نفر جان خود را از دست دادند، اگرچه هنوز مشخص نشده است که قطعا سالمونلا عامل مرگ آنها بوده است.
PHAC می گوید: بسیاری از افرادی که بیماری را گزارش کرده اند، گفته اند نان های خامه ای Celebrate-brand را مصرف کرده اند، که در بسته بندی پلاستیکی چند بار مصرف فروخته
می شوند.

آنها توصیه می کنند کسانی که این محصولات را خریداری کرده اند، از مصرف آن خودداری کنند. شیرینی ها باید دور ریخته شوند و هر ظرفی که برای نگهداری آن مورد استفاده قرار گرفته بوده، باید کاملا شسته شود. به هر کسی که به یکی از محصولات فراخوانده شده دست زده، توصیه می شود دست ها را به طور کامل برای 20 ثانیه بشوید.
آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا یک فراخوان جمع آوری برای محصولات مختلف Celebrate صادر کرده است، از جمله Mini Chocolate Eclairs (بسته های 365 گرم)، Classic Profiteroles (بسته های 325 گرم) و Egg Nog Profiteroles (بسته های 375 گرم) .همچنین پنج طعم دهنده از profiteroles که در بسته بندی های 4 کیلویی فروخته می شود. جزئیات کامل در وب سایت CFIA موجود است.
محصولات فراخوانده شده در تمام استان هایی که بیماری ها گزارش شده اند و همچنین نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا، فروخته می شدند.
عفونت های سالمونلا می توانند افراد را با علائم شامل تب، اسهال، حالت تهوع و استفراغ مواجه کنند. عفونت های جدی تر ممکن است به بیماری شدید و بستری شدن منجر شوند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!