Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

شوک قبض های موبایل و اینترنت به کانادایی ها

Published

on


قبض های ماهانه برای سرویس های موبایل، اینترنت و تلویزیون همچنان به کانادایی ها شوک می دهد، و اشتباه در محاسبه مشکل اول مصرف کنندگان است.
برای تایید این واقعیت، چه کسی بهتر از رئیس کمیسیون رسیدگی به شکایات مردم از سرویس های فوق.
هوارد میکر Haward Maker رئیس این کمیسیون در مصاحبه با کندین پرس گفته: «مردم وقتی قبض ها را باز می کنند موی تنشان سیخ می شود.»
مردم کماکان بیل هایی دریافت می کنند که به خاطـر افزایش غیرقابل انتظار، مستاصلشان می کند؛ به عبارت دیگر دچار «شوک قبض» bill shock می شوند.
از سال 2013 یکسری کُدهای رفتاری در مورد ارائه دهندگان سرویس های وایرلس به اجرا گذاشته شده که این کُدها در سال 2017 تقویت شدند. همین باعث تغییر در علل مستاصل شدن مردم شده. تا همین اواخر مهمترین عللی که سبب «شوک قبض» می شد، هزینه مصرف دیتا بیش از میزان مجاز در ماه و هزینه «رومینگ» به خاطر سفر به خارج کانادا بود.
اما اکنون هزینه های تکست کردن و تماس های راه دور است که به آنها شوک می دهد.
در شش ماهه منتهی به 31 ژانویه 2019، کمیسیون رسیدگی به شکایات تعداد 9831 شکایت از مصرف کنندگان دریافت کرد که 16.5 درصد آنها شکایت از محاسبه نادرست بوده.
دومین علت شکایات مردم، اطلاعات گمراه کننده یا اعلام نشده شرایط در قرارداد بوده.

در مجموع تعداد شکایات مردم نسبت به شش ماه قبل از آن، 68 درصد بیشتر شده. البته در شش ماه اخیر دریافت شکایات از سرویس های TV به کار این کمیسیون اضافه شده.
میزان 37.1 درصد از شکایات در شش ماهه اخیر از سرویسهای وایرلس، 27.8 درصد از سرویس های اینترنت، و 18.2 درصد از کمپانی بل کانادا بزرگترین کمپانی تله کامیونیکیشن کشور است و طبیعی است که بیشترین شکایات مربوط به بل باشد.

حدود 30 درصد از مجموع شکایات در شش ماهه اخیر از سرویس های بل بوده که البته نسبت به یکسال قبل (33 درصد) کمتر شده.

کمپانی راجرز در مکان دوم است که سهم آن در یکسال قبل 10.3 درصد بود که اکنون به 9.3 درصد کاهش یافته.

سهم کمپانی تل آس از مجموع شکایات 7.6 درصد بوده که نسبت به یکسال قبل (7.5) کمی افزایش یافته. با این حال تل آس در مکان چهارم قرار گرفته و کمپانی Cogeco جای قبلی آن ـ مکان سوم ـ را گرفته است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!