Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

شهردار Port Coquitlam می گوید، SkyTrain باید تا شهرش گسترش یابد

Published

on


Brad West شهردار Port Coquitlam ، در طی بیش از 6 ماه گذشته، به شدت از گسترش خط Millennium ، SkyTrain به شهرخود حمایت کرده است.
در مقایسه با پیشنهاد پیچیده ی چند میلیارد دلاری گسترش SkyTrain به UBC، Langley و احتمالا North Shore ، گسترش از ایستگاه مرکزی Coquitlam ، امکان دسترسی این شهر به SkyTrain، ساده ترین و ارزان ترین پروژه برای دستیابی است. زیرا طول مسیر جدید تنها حدود دو کیلومتر، و احتمالا دو ایستگاه اضافی مورد نیاز است.
West می گوید، او از چنین توسعه ای قویا حمایت می کند، این موضوع برای او، به ویژه در مقابل شورای شهرداران TransLink و در بحث های خود با دولت های فدرال و استانی، مهمترین تمرکز و اولویت است. از زمانی که من به عنوان شهردار انتخاب شده ام، به سختی تلاش کرده ام تا پرونده ی
Evergreen Extended را به Port Coquitlam گسترش دهم.
ایده ی او یک توسعه ی کوتاه تا داون تاون Port Coquitlam است. Port Coquitlam، به ویژه در منطقه ی داون تاون، در 15 سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. آمارها نشان می دهند Port Coquitlam، شهری به وسعت 30 کیلومتر مربع و با نزدیک به 60000 نفر جمعیت، دارای بالاترین تراکم کلی در Tri-Cities است.


برخی از توسعه های ترانزیتی عمده به زودی شروع می شوند؛ یک سرویس جدید Lougheed Highway B-Line ، یکی از سه خط جدید B-Lines که در ژانویه 2020 راه اندازی خواهد شد، بین ایستگاه مرکزی Coquitlam و Maple Ridge حرکت می کند، که به Port Coquitlam و Pitt Meadows خدمت رسانی خواهد کرد. این دو شهر همچنین توسط West Coast Express نیز خدمت رسانی می شوند، اما این سرویس قطعا بسیار محدود است، و برای این منطقه کافی نخواهد بود.
West می گوید: دولت ها پیوسته از مردم می خواهند وسیله نقلیه ی خود را کنار گذاشته و از انواع مختلف حمل و نقل عمومی استفاده کنند، اما پاسخی که من از مردم Port Coquitlam شنیده ام این است که، این کاربه نظر خیلی خوب است، اما گزینه های حمل و نقل عمومی منطقه ی ما کدام است؟ مردم به وسایل حمل و نقل عمومی قابل اعتماد، مستقیم و کارآمد احتیاج دارند تا بتوانند استفاده از خودروی شخصی را محدود کنند، که متأسفانه در جامعه ما این کمبود وجود داشته و در نتیجه، بسیاری از مردم متکی به وسیله نقلیه خود هستند.
توسعه ی 11 کیلومتری Evergreen Extension، که عمدتا یک مسیر مسطح بودو سه سال پیش انجام شد، 1.4 میلیارد دلار هزینه داشت. که حدودا 123 میلیون دلار در هر کیلومتر هزینه می شود، از این می توان نتیجه گرفت، هزینه ی ساخت شاخه ی دو کیلومتری به Port Coquitlam ، حداقل 250 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.
در حال حاضر TransLink در حال فرآیند جذب مردم برای طرح Transport 2050 است ، ایجاد استراتژی حمل و نقل 30 ساله ی جدیدی، که طرح های توسعه ی حمل و نقل بعدی را فراتر از برنامه های توسعه SkyTrain به UBC و Langley معرفی می کند. افزودن توسعه ی SkyTrain به Port Coquitlam به این طرح، کمک می کند راه برای پیاده سازی نهایی این طرح باز شود. TransLink امیدوار است تا پایان سال 2020، طرح Transport 2050 را نهایی کند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!