Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

شرکت های هواپیمایی، پرواز برفراز آسمان ایران را متوقف کردند

Published

on


لغو پروازهای لوفتانزا … وهشدار بریتانیا
شرکت بزرگ هواپیمایی لوفتانزا، روز جمعه اعلام کرد که به دلیل وضعیت نامعلوم امنیتی در اطراف فرودگاه بین‌المللی تهران، این شرکت پروازهای خود به مقصد پایتخت ایران را تا روز بیستم ژانویه لغو خواهد کرد.

پیشتر یک هواپیمای شرکت لوفتانزا در روز پنج‌شنبه در مسیر فرانکفورت به تهران، پس از توقف در پایتخت رومانی به اتریش تغییر مسیر داد.

این شرکت اظهار داشت که این تصمیم یک «اقدام احتیاطی» است و پس از جمع آوری اطلاعات بیشتر، زمان از سرگیری پروازهایش را متعاقبا اعلام خواهد کرد.

دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا هم روز جمعه، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که بریتانیایی‌ها از هرگونه سفر به ایران اجتناب کنند.

راب همچنین بر ضرورت یک تحقیقات «فوری و شفاف» درباره دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران تاکید کرد. چهار شهروند بریتانیا در میان قربانیان سقوط این هواپیما بودند.

آژانس حمل و نقل سوئد با استناد به این تصمیم با نگرانی در مورد سقوط هواپیما در نزدیکی تهران در این هفته و امنیت هواپیمایی مدنی ایران گفت: «به طور موقت اجازه پرواز هواپیماها به ایران را ممنوع می‌کند».

گونار لئونبرگ، رئیس سازمان حمل و نقل سوئد گفت: «ما می‌دانیم که این امر می‌تواند مشکلاتی برای مسافران به وجود آورد، اما ایمنی مسافران از اهمیت بیشتری برخوردار است، بنابراین تصمیم گرفته ایم موقتاً همه پروازها را به حالت تعلیق درآوریم.»

در همین راستا، آن لیند، وزیر امور خارجه سوئد گفت: «هفده مسافر از سوئد در میان قربانیان این سانحه هوایی بودند».

بر اساس گزارش‌ها از این تعداد، هفت نفر شهروند سوئدی و بقیه کسانی بودند که به شکل غیرقانونی در سوئد بسر می‌بردند. پلیس سوئد اعلام کرد که واحد شناسایی قربانیان این کشور با مقامات ایرانی، اوکراینی و همچنین اینتر پل همکاری خواهد داشت.

تاکید ایران بر ایمنی فضای پروازی خود
از سوی دیگر، سازمان هواپیمایی هوانوردی ایران روز جمعه 10 ژانویه به دنبال اقدام شماری از خطوط هوایی بین‌المللی به توقف پروازهای خود به ایران، ایمنی پروازی آسمان ایران را مورد تاکید قرار داد.

مرتضی دهقان، معاون رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران در امور ناوبری و بین‌الملل، گفت: «حرکت ناوبری و پروازهای داخلی و خارجی به داخل و از مرزهای هوایی ایران ایمن است.»

وی همچنین با تأکید بر اینکه آسمان ایران از امنیت کامل برخوردار است  اعلام داشت که این شرکت ها تصمیم گرفته بودند با توجه به برخی رخدادها، پرواز خود را درفضای پروازی ایران را متوقف کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!