Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

شرکت داروسازی سروم هند اعلام کرد، تا سه هفته ی آینده ساخت واکسن کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد را شروع خواهد کرد

Published

on


شرکت داروسازی سروم هند اعلام کرد، تا چند هفته ی آینده واکسن کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد را تولید انبوه خواهد کرد، تا در صورت مثبت بودن آزمایش‌های بالینی بر روی انسان، و اطمینان از اثربخشی آن، در ماه اکتبر سال جاری آن را به بازار عرضه کند.

 شرکت سروم واقع در پونه هند، یکی از هفت شرکت بزرگ تولید واکسن در دنیا است که با دانشگاه آکسفورد در تولید واکسن همکاری می کند. پیش از این واکسن مالاریا با همکاری این موسسه و دانشگاه آکسفورد تولید شده است.

آدار پوناوالا، مدیر اجرایی شرکت سروم می‌ گوید، امیدوارم در 6 ماه نخست تولید، ماهانه 5 میلیون دوز و پس از آن ماهیانه 10 میلیون دوز از این واکسن را تولید کنیم.

پوناوالا گفت، با توجه به اینکه زمان در تولید واکسن بسیار اهمیت دارد، این شرکت ریسک این کار را پذیرفته است که همزمان با انجام آزمایش ها تولید انبوه واکسن را آغاز کند تا به محض اطمینان از اثربخش بودن محصول، توزیع را آغاز کند.

وی ادامه داد، این شرکت با شورای پژوهش‌های پزشکی هند تعامل نزدیکی دارد، تا از اثربخش بودن محصول اطمینان داشته باشد. همچنین امتیاز انحصاری واکسن به نام این شرکت ثبت نخواهد شد، تا شرکت های داروسازی دیگر نیز بتوانند آن را تولید کرده و در اختیار جهانیان قرار دهند.

مدیر اجرایی سروم از سایر شرکت‌های تولید واکسن نیز درخواست کرد، از ثبت امتیاز انحصاری این محصول خودداری کنند تا در مدت کوتاهی میلیاردها دلار دوز واکسن تولید شود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!