Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

سفر هوایی به سمت بزرگترین تحول خود پس از حوادث 11 سپتامبر حرکت می کند و مسافران هزینه ی آن را خواهند پرداخت

Published

on


تقریباً دو دهه پس از حملات تروریستی یازده سپتامبر، فرودگاه ها تغییر کردند و به سمت موانع امنیتی كه قبلاً هیچ كدام وجود نداشتند، رفتند، همه گیری ویروس کرونا بار دیگر سفرهای هوایی را تغییر می دهد.

این بار، تمرکز بر روی اقدامات بهداشتی و استفاده از فناوری هایی است، که در تئوری می تواند تجربه ی سفر ها را به صورت خودکار و بدون دخالت دست درآورد، اما همچنین می تواند منجر به افزایش قیمت بلیط شود.

Robyn McVicker معاون رئیس عملیات و نگهداری در اداره فرودگاه ونکوور می گوید، ما به راههای سریعتر، تمیزتر و بهتر برای عبور از فرودگاه نیاز داریم.

در حال حاضر، فرودگاه ونکوور و دیگر فرودگاه ها بر روی فناوری های بدون دخالت دست تمرکز دارند، که به مسافران امکان چاپ اتیکت مخصوص چمدان را می دهد و سپس آنها می توانند چمدان های خود را در کیوسک های سلف سرویس به قسمت بار تحویل دهند، که نیاز به لمس اشیا و یا تعامل با هر فرد در فرودگاه را برطرف می کند.

او گفت تیم وی در حال کار روی پروژه ای به نام ققنوس است که با استفاده از فناوری، هر فرآیندی در فرودگاه را مجدداً تصور می کند که با تکنولوژی کار می کنند، چه برای انتظار در صف، انتظار در گیت ها و حتی نیاز به بلیط های کاغذی.  McVickerفکر می کند در آینده، فرودگاه ها با استفاده از اسکن های بیومتریک صورت شروع می کنند تا مسافران بتوانند در زمان کمتر و با انتظار کمتر، در فرودگاه حرکت کنند.

این بیماری همه گیر، تقریباً با توقف کامل مسافرت هوایی، فرودگاه ها را با کمترین درآمد و انباشت هزینه ها، مواجه کرد. اما این تحول همچنین باعث ایجاد فضا و انگیزه ای برای مدیران فرودگاه شده، تا به طراحی مجدد تجربه ی مسافر، به طور جدی فکر کنند.

McVicker می گوید، این صنعت هرگز پیش از این بهتر از آنچه امروز در حال انجام است، همسو نبوده است.

درک چگونگی بازگشت مسافران هوایی بسیار سخت است. فرودگاه های سراسر کشور در حال حاضر با افت شدید درآمد روبرو هستند. حتی با وجود اخراج های گسترده، برخی از فرودگاه ها به دنبال به دست آوردن پول با افزایش هزینه هایی که مسافران می پردازند یا وام گرفتن هستند، تا بتوانند هزینه های سربار خود را پاسخ دهند.

Nathan Janzen یک اقتصاددان ارشد در بانک رویال کانادا می گوید، جنبه هایی از اقتصاد که مردم را مجبور به اجتماع به دور هم می کنند، کمترین سرعت بهبودی را خواهند داشت.

اما وی گفت که فرودگاه ها ستون فقرات اقتصاد هستند، آنها به مردم این امکان را می دهند تا به یک منطقه سفر کنند، سرمایه گذاری در مشاغل را تسهیل کرده و امکان گردش آزادتر کالا را فراهم می کنند.

Janzen گفت: این مواردی هستند که می توانند مانع ساختاری برای بهبودی طولانی مدت تا میان مدت باشند، اگر راهی برای کار کردن در آنها پیدا نکنید.

افت سفر هوایی بسیار چشمگیر بوده است. یک روز در اواسط جون حدود 5000 نفر با پرواز از فرودگاه بین المللی ونکوور وارد و یا عزیمت کردند، در حدود 97 درصد کمتر از 75000 نفری که به طور عادی در سال گذشته از فرودگاه استفاده می کردند.

در سراسر کشور، فرودگاه های دیگر، بزرگ و کوچک، موقعیت های مشابهی را تجربه می کنند. به عنوان مثال در کلگری، در حدود 1000 مسافر در یک روز مسافرت کردند، که به طور عادی 24 هزار و 500 مسافر وجود داشته است.

فرودگاه پیرسون تورنتو، از کاهش 97 درصدی ترافیک مسافر در ماه آوریل خبر داد.

در هر صورت، هیچ کس دچار این توهم نیست که به زودی سفرهای هوایی به سطوح پیش از همه گیری باز خواهد گشت.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!