Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

ساکنان بریتیش کلمبیای کانادا درباره ی زمان انتظار برای استفاده از خدمات درمانی و پزشکی چه نظری دارند؟

Published

on


ماه گذشته، Andrew Scheer رهبر حزب محافظه کار فدرال، نامه ای را به نخست وزیران استانی و منطقه ای ارسال کرد، که در آن متعهد شده بود که در صورت نخست وزیر شدن پس از انتخابات ماه آینده، نقل و انتقالات بهداشتی را افزایش دهد.
Scheer با پرداختن به این موضوع پیچیده قبل از شروع مبارزات انتخاباتی، به دنبال دستیابی به دو هدف است. اولین مورد ارتباط با یک پنجم از کانادایی ها است که مراقبت های بهداشتی را به عنوان مهم ترین مسئله ی پیش روی کشور معرفی می کنند. این گروهی است که شامل 32٪ از کانادا های آتلانتیک ، 24٪ از کانادایی ها با سن 55 سال و بالاتر و 22٪ از زنان هستند.


هدف دوم، از دیدگاه استراتژیک، یک عمل پیشگیرانه قبل از انتخابات، بدون شک این را مطرح می کند که محافظه کاران، به دنبال ایجاد یک سیستم مراقبت های بهداشتی « دو لایه « هستند.
در بریتیش کلمبیا، مراقبت های بهداشتی پس از مسکن، بی خانمانی و فقر (24٪)، به عنوان دومین مسئله ی مهم کشور در ماه جولای (16٪) رتبه بندی شد. با توجه به این موضوع، Research Co از بریتیش کلمبیایی ها در مورد برداشت خود از سیستم مراقبت های بهداشتی سوالاتی پرسیده است، مشکلاتی که آنها با آن برخورد کرده اند و اینکه آیا آنها برای دستیابی به خدمات خاص، باید خودشان هزینه کنند یا خیر.
یک چهارم از بریتیش کلمبیایی های (26٪) معتقدند،
مراقبت های بهداشتی در بریتیش کلمبیا به خوبی کار می کند، و فقط تغییرات جزئی لازم است تا بهتر شود. برعکس، 12٪ از ساکنان معتقدند، مراقبت های بهداشتی در بریتیش کلمبیا آنقدر اشتباه است، که ما نیاز به بازسازی کامل آن داریم.
اکثر بریتیش کلمبیایی های (58٪) معتقدند، در مراقبت های بهداشتی بریتیش کلمبیا موارد خوبی وجود دارد، اما تغییراتی نیز لازم است.
در مورد مردان در بریتیش کلمبیا (30٪) اعتقاد دارند که فقط تغییرات جزئی لازم است، (9٪) معتقدند سیستم مراقبت های بهداشتی نیاز به بازسازی کامل دارد. در میان زنان این عدد (22٪) برای تغییرات جزئی و 17٪ برای بازسازی کامل است.
وقتی از آنها خواسته شد تا بزرگترین مشکل پیش روی سیستم مراقبت های بهداشتی را نشان دهند، تقریباً دو پنجم از بریتیش کلمبیایی ها (38٪) می گویند زمان انتظار طولانی است. یک پنجم (20٪) کمبود پزشک و پرستار را انتخاب می کنند، 15٪ معتقدند منابع و امکانات ناکافی است و 10٪ بوروکراسی و مدیریت ضعیف را انتخاب می کنند.
نگرانی های دیگر عدم وجود طیف وسیعی از خدمات برای بیماران (6٪) ، حقوق مبهم بیماران (4٪) ، کم بودن تمرکز بر مراقبت های پیشگیرانه (3٪) و استانداردهای ناکافی بهداشت (1٪ ) بودند.
طولانی بودن زمان انتظار برای مردان به میزان (41٪) ، برای مترو ونکووری ها به میزان (41٪) و برای ساکنان شمال B.C. به میزان (48٪)، یک مشکل بزرگ است.
در Fraser Valley و Southern Interior ، زمان انتظار طولانی بزرگترین مسئله (به ترتیب با 31٪ و 32٪) است. در Valley ، منابع و امکانات ناکافی در رتبه ی دوم با (23٪) قرار دارد. در Interior ، کمبود پزشک و پرستار با (27٪) در رتبه ی دوم است. در جزیره ی ونکوور، بیش از یک سوم از ساکنان (36٪) کمبود پزشکان و پرستاران را ذکر می کنند و به دنبال آن زمان انتظار طولانی (24٪) را انتخاب می کنند.
این واقعیت که مدت زمان انتظار طولانی بزرگترین نگرانی در سطح استان است، به معنای این نیست که بریتیش کلمبیایی ها آماده هستند برای خدمات پزشکی پول بدهند. تقریبا نیمی از آنها (45٪) می گویند که مطمئنا و یا احتمالا، مایل هستند برای دسترسی سریع تر به خدمات پزشکی از جیب خود هزینه کنند.
فقط در حدود یک هشتم از ساکنان معتقدند که سیستم مراقبت های بهداشتی باید کاملاً بازسازی شود. و در حالی که زمان انتظار، به عنوان مهمترین مشکل، مشخص می شود، گروهی که کمترین علاقه به پرداخت هزینه از جیب خود را دارند، ساکنان با سن 55 سال و بالاتر هستند.
این نتایج براساس یک بررسی آنلاین از 28 تا 30 آگوست 2019 ، در بین 800 بزرگسال در بریتیش کلمبیا به دست آمده است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!