Connect with us

املاک در کانادا

زوج هایی که زندگی زناشوئی بدون ازدواج رسمی دارند، برای خرید خانه نیاز به چه حمایت قانونی دارند؟

Published

on


یک وکیل خانواده در تورنتو ریسک خرید خانه با شریک زندگی غیررسمی را خاطر نشان کرد، در حالی که روز به روز زوج های بیشتری با ازدواج غیررسمی، ملک خود را می خرند.


آخرین آمار در کانادا نشان می دهد 39% زوج های کانادایی پپیش از ازدواج 3 سال و نیم با هم زندگی می کنند. و هنگامی که زوجی تصمیم می گیرند به طور رسمی ازدواج کنند، دیگران می گویند آنها نمی خواهند برای خرید خانه بیش از این صبر کنند.
امروزه بیش از پیش زوج ها به طور غیررسمی با هم ازدواج می کنند و زندگی زناشویی غیر رسمی دارند و بچه دار می شوند.
طبق قوانین انتاریو، رابطه ای ازدواج غیررسمی محسوب می شود که زوج سه سال با هم زندگی کرده باشند یا بچه ای با هم داشته باشند و رابطه آنان به مراحلی از ثبات رسیده باشد.
البته قانون حقوق خانواده در انتاریو هنگام تقسیم مایملک، رابطه غیررسمی را قانونی نمی داند. زوج هایی که بدون ازدواج رسمی قصد خرید خانه را دارند باید دقت کنند که نام هر دو آنها بر سربرگ سند باشد و حتما تفاهم نامه زندگی مشترک بدون ازدواج را امضا کنند. این تفاهم نامه می تواند هنگام بروز هر مشکلی کمک حال آنان باشد.
اگر نام یکی از آنان بر سربرگ نباشد، در صورت جدایی هیچ حق و حقوقی در مورد خانه ندارد. همچنین در صورت فوت شریک زندگی، خانه به صورت اتوماتیک به وی به ارث نمیرسد.
با توجه به اینکه قیمت مسکن در تورنتو هرساله افزایش می یابد، اگر زوج ها بخواهند رابطه خود را به حد ثبات برسانند، و پس از ازدواج خانه بخرند، وقت و پول زیادی را از دست خواهند داد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!