Connect with us

املاک در کانادا

زمینی که صد سال پیش توسط یک وکیل اهل تورنتو، با قیمتی کمتر از هزار دلار خریداری شده، امروز بیشتر از هفت میلیارد دلار ارزش دارد

Published

on


یک وکیل اهل تورنتو در حدود صد سال پیش، هر جریب از زمینی در تگزاس را به قیمت 1.5 دلار خریداری کرد. امروز این زمین بیش از 7 میلیارد دلار ارزش دارد و خانواده ی وی حاضر به فروش آن نیستند.


وسعت این زمین بیشتر از 250 مایل مربع است. به علاوه منابعی از نفت و گاز نیز در آن وجود دارد. تخمین زده شده این زمین می تواند، درآمدی حدود 7 میلیارد دلار را برای مالکش داشته باشد، اما مزرعه ی این خانواده فروشی نیست و حتی برای استخراج منابع هم اقدامی صورت نگرفته است.
دیوید فسکن در سال 1913، این زمین را خرید تا در آن یک دامداری بزرگ راه بیاندازد و از این طریق سرمایه دار بشود، اما به دلیل کمبود آب در منطقه، موفق به انجام این کار نشد. 16 سال بعد وی در حالی دنیا را ترک کرد، که از ثروت عظیمی که زیر سطح زمینش وجود داشت، بی خبر بود.
اما حالا نوادگان او، جزو 100 خانواده ی بزرگ مالکان خصوصی زمین‌های ایالات متحده محسوب می شوند. مساحت این زمین آنها را در رتبه ی چهلم این لیست قرار داده است. املاک آنها متشکل از سه مزرعه در جنوب تگزاس و املاک بازرگانی، صنعتی و مسکونی در سراسر این ایالت و همچنین کالیفرنیا است. یک باغ شراب در ناپا ولی نیز جزو املاک این خانواده می باشد.
چند شرکت آمریکایی مسئولیت اداره ی این زمین ها، که چندین نسل در اختیار مالکان خصوصی بوده را در اختیار دارند.
در حال حاضر مالکیت این املاک در اختیار نوادگان باربارا فسکن است، که با یکی از نوه‌های دیوید فسکن ازدواج کرده و کودکان خود از ازدواج قبلی را وارد این خانواده کرده بود. پسر او رابرت دیکسون که در ماه مارس از دنیا رفت 50 درصد ثروت او را به ارث برد و دو نوه ی دیگر هر یک 25 درصد را در اختیار دارند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!