Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

روزی ۱۶ کودک یا نوجوان در کبک ناپدید می شوند!

Published

on


برای خانواده ها هیچ چیز دردناکتر از این نیست که کودک یا نوجوانشان ناپدید شود.
متاسفانه در کانادا تعداد کودکان گمشده اصلا کم نیست. تنها در استان کبک، به طور متوسط هر روز گمشدن ۱۶ کودک یا نوجوان به پلیس گزارش می شود.
در سال ۲۰۱۸ اگرچه تعداد گمشدگان کبک کمتر بود، باز هم گمشدن ۵۹۲۷ کودک و نوجوان به پلیس گزارش شده. در سال ۲۰۱۷ تعداد گمشدگان ۷۰۲۵ نفر بود.

گروه نجات
خوشبختانه فعالیتهای گروه غیرانتفاعی نجات کودکان گمشده به نام Reseau Enfants-Retour اخیرا مورد توجه قرار گرفته و نه فقط در کانادا که در سطح جهانی خواستار کمک این گروه می باشند، به طوری که تازگی ۳۲ پرونده کودکان و نوجوانان گمشده برای پیگیری به این گروه واگذار شده که بیشتر درخواستها از اروپاست.

ابتکار تازه
گروه نجات کودکان موفق شده ابتکار تازه ای در ماه می به اجرا بگذارد.

«می» ماه کودکان گمشده است. گروه نجات کودکان موفق شده همکاری پرتال اینترنتی MSN را جلب کند به طوری که در طول ماه می اطلاعات و رکورد ۳۵ کودک یا نوجوان گمشده از این طریق به نمایش گذاشته می شود.

گمشدگان در چند ماه تا چند سال اخیر ناپدید شده اند.

خانم پینا ارکامونه Pina Arcamone رئیس گروه نجات کودکان از این بابت خیلی خرسند و امیدوار است. او می گوید سایت MSN روزی یک میلیون ویزیتور دارد.

علت ناپدید شدنها چیست؟
گروه نجات کودکان در وب سایت خود نوشته هر روز در استان کبک به طور متوسط ناپدید شدن ۱۶ کودک، یا نوجوان به پلیس گزارش می شود. این کودکان و نوجوانان اغلب یا بعد از یک مشاجره تند با والدین شان از خانه فرار کرده اند، یا توسط درندگان آنلاین فریب داده می شوند، بعضی شان ممکن است توسط پدر یا مادری که سرپرستی کودک را ندارد به کشور دیگری برده شده باشند ـ تا به این روش از همسر سابق انتقام گیری شود، و یا ممکن است توسط کسی که آشنای کودک نیست ربوده شده باشند.
این گروه به همه خانواده ها تاکید می کند «صرف نظر از آنکه کودک یا نوجوان در چه شرایطی ناپدید شده باشد، بیشترین امید برای بازگرداندن امن و سلامت او بستگی به اقدام بسیار سریع، هماهنگ و متمرکز دارد.

در سطح کانادا
به گفته انجمن کودکان گمشده کانادا در سال ۲۰۱۷ تعداد 47.168 کودک و نوجوان در کانادا ناپدید شده اند (به RCMP گزارش شده).


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!