Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

روزنامه خوان ها، افسانه ی شهری نیستند وتعدادشان بسیار بیش از انتظار است

Published

on


شما حتما در مورد افسانه های شهری شنیده اید، مثلا داستان بچه ای که بعد از بلعیدن Pop Rocks، کوکا کولا نوشید و کشته شد.
در مورد این جمله چه فکر می کنید؟ هیچ کس دیگر روزنامه نمی خواند.

مانند بسیاری از افسانه های شهری، همه این جمله را شنیده اید، و بعضی ها معتقدند که این باید درست باشد، زیرا اغلب آن را می شنوند. اما مانند دیگر افسانه های شهری، این نیز درست نمی باشد.
در مطالعه ای که در سال 2019 توسط News Media Canada انجام شد، بیش از 1100 روزنامه و رسانه ی خبری محلی در سراسر کشور وجود دارد.
این بررسی برای هفتمین سال متوالی، در فوریه 2019 در تمام استان های انگلیسی و فرانسوی زبان انجام شد و شامل 800 مصاحبه ی آنلاین بود. این بررسی برای کشف محتوایی که کانادایی ها در روزنامه ها و نشریات محلی، از طریق پلت فرم های مختلف و زمان های مختلف از روز به دنبال آن هستند، انجام گرفت.
از زمان اولین بررسی در سال 2012، تغییراتی در پلت فرمی که برای خواندن استفاده می شود، به وجود آمده است، اما یک چیز تغییر نکرده: کانادایی ها همچنان به محتوای روزنامه ها در پلت فرم های مختلف دست پیدا می کنند.
در سال 2012 گزارش شد، که 85 درصد از کانادایی ها روزنامه ها را در طول هفته بر روی هر پلت فرمی می خوانند، در سال 2019 این مقدار به 88 درصد افزایش یافته است.
گزارش سال جاری نیز نشان می دهد که 83 درصد از خوانندگان روزنامه، به برخی از مطالب روزنامه ها به صورت آنلاین دسترسی پیدا می کنند. اما این امر جایگزین خوانندگان روزنامه های چاپی نیست، بلکه مکمل آن است: این مطالعه نشان داد که بیش از نیمی از خوانندگان به محتوای روزنامه از هر دو طریق چاپی و منابع آنلاین دسترسی دارند.
این مطالعه نشان می دهد که خوانندگان از همه ی جمعیت ها از سیستم های چندگانه ی چاپی، کامپیوتر و لپ تاپ، تلفن و تبلت، برای دسترسی به محتوای روزنامه، استفاده می کنند. اغلب خواندن روزنامه ی چاپی در اوایل روز انجام می شود، در حالی که خواندن محتوای دیجیتال از صبح تا شب اتفاق می افتد.

این تحقیق به طور خاص عادات روزنامه خواندن کانادایی ها را مورد بررسی قرار داد و دریافت که 88 درصد از افرادی که بین سالهای 1982 تا 1999 به دنیا آمده اند به طور هفتگی روزنامه می خوانند. تفاوت این نسل چگونگی دسترسی آنها به محتوای روزنامه ها است، که عمدتا از طریق تلفن های همراه می باشد و زمان خواندن آنهاست، که معمولا صبح زود است. البته این به این معنی نیست که آنها روزنامه های چاپی را نمی خوانند. این مطالعه نشان داد که بیش از نیمی از این گروه سنی، خواننده ی روزنامه های چاپی هستند.

تصمیم گیرندگان تجاری، بیشترین درصد خوانندگان روزنامه در طول روز را، در همه ی پلتفرم ها تشکیل می دهند.
Claude Heimann ، رییس Totum Research، که این مطالعه را انجام داد، می گوید: هر دو منابع روزنامه های چاپی و دیجیتال، نقش منحصر به فرد و متمایزی در زندگی کانادایی ها ایفا می کنند. خوانندگان روز خود را با روزنامه های چاپی شروع می کنند و در طول روز از طریق رسانه های دیجیتال در جریان اخبار قرار می گیرند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!