Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

رضایت مردم از جاستین ترودو و روسای دولت های استانی در واکنش به ویروس کرونا

Published

on


جدیدترین نظرسنجی ها از سوی  موسسه ی ایپسس نشان می دهد، تقریبا دوسوم از کانادایی ها شیوه ی مدیریت جاستین ترودو را برای مقابله با این بحران تایید می کنند. اما چیزی که مهم تر است این است که مردم با 84 درصد رضایت، اعتماد بیشتری به رهبران سیاسی استانی داشته اند.

دارل بریکر مدیر روابط عمومی موسسه ایپسس می گوید، بسیاری از ما در گذشته از عملکرد دولت فدرال و استانی انتقاد کرده ایم، اما در بحرانی چنین وسیع، نگاه همه ی افراد به دولت بوده و عملکرد به موقع و موثر آنها باعث رضایت عمومی و واکنش مثبت خواهد شد.

بیشترین میزان رضایت در این نظرسنجی، مربوط به فرانسوا لگو نخست وزیر کبک بوده، که 96 درصد از افراد شرکت کننده عملکرد او را تایید کردند. به گفته ی بریکر برای نخستین بار در 30 سال گذشته، یک رهبر سیاسی استانی توانسته است تا این حد محبوبیت داشته باشد. میزان رضایت کبکی ها از عملکرد ترودو، 79 درصد بود.

میزان رضایت مردم در انتاریو از عملکرد داگ فورد که در انتخابات سال 2018 محبوبیت زیادی نداشت، حالا به 83 درصد رسیده است و انتاریویی ها عملکرد او را در کنترل شرایط بحرانی ناشی از ویروس کرونا تایید می کنند. به گفته ی بریکر، فورد نشان داد که مرد روزهای سخت است و بی دلیل نبوده است که در طول دو سال گذشته محبوبیت وی 40 درصد افزایش داشته است. میزان رضایت انتاریویی ها از عملکرد ترودو، 75 درصد بود.

میزان رضایت مردم در بریتیش کلمبیا از جان هورگان همچون فورد بسیار زیاد بوده، و 83 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، عملکرد او را تایید می کنند.همچنین میزان رضایت بریتیش کلمبیایی ها از عملکرد ترودو، 78 درصد بوده است.

کمترین میزان رضایت در این نظرسنجی نیز مربوط به جیسون کنی نخست وزیر آلبرتا است که تنها 67 درصد از مردم، عملکرد او را تایید کرده اند. این در حالی است که تعداد تست های انجام شده در این استان، با توجه به میزان جمعیت بسیار بیشتر از انتاریو، کبک وبریتیش کلمبیا بوده است. اما کاهش قیمت نفت و چشم انداز منفی شرایط مالی خانوارها باعث شده، آلبرتایی ها شرایط بد اقتصادی را تجربه کنند و حمایت لازم را از سوی دولت نداشته باشند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!