Connect with us

املاک در کانادا

رشد نرخ اجاره در شهرهای کانادا، سه برابر بیشتر از رشد میزان درآمد است

Published

on


جدیدترین گزارش مرکز آمار کانادا نشان می دهد، در ژانویه ی 2020، میزان درآمد نسبت به سال گذشته 3.8 درصد افزایش داشته، ولی در همین زمان در بیش از نیمی از شهرها، میزان اجاره، سه یا چهار برابر این رقم افزایش داشته است.


به عنوان مثال، قیمت اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در اتاوا، منطقه ی کیچنر واترلو، کینگستون و لندن، نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش، و در سنت کاترینز و ویندسور بیش از 10 درصد افزایش داشته است.
شهرهای هالیفکس، ساسکاتون و ویکتوریا، بیشترین میزان افزایش اجاره بها را شاهد بوده اند.
انتظار می رود افزایش قیمت ها با شروع فصل بهار نیز ادامه یابند.
در شهرهای بزرگ اما میزان اجاره بها افزایش چندانی نداشته است. اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در تورنتو افزایش قیمت نداشته و آپارتمان های دو خوابه 4.6 درصد افزایش را شاهد بوده اند.
نرخ اجاره ی آپارتمان یک خوابه در مونترآل تغییر قیمت نداشته، اما در ونکوور 3.4 درصد افزایش را نشان می دهد. آپارتمان دو خوابه نیز در ونکوور با افزایش 8.8 درصدی، و در مونترآل با افزایش 7.3 درصدی روبرو بوده است.
کارشناسان معتقدند، این افزایش اجاره بها در کانادا، به دلیل سیاست های جدید مربوط به ثابت نگاه داشتن قیمت مسکن، و افزایش نرخ سود در سال های 2017 و 2018 رخ داده است. زیرا خریداران مجبور شده اند برای پس انداز بیشتر، مدت زمان بیشتری اجاره نشین بمانند.
از سوی دیگر در مناطقی مانند جزیره ی پرنس ادوارد، به دلیل افزایش سریع جمعیت، به لطف افزایش مهاجران، کمبود مسکن اجاره ای باعث افزایش قیمت شده است.
از دیگر دلایل افزایش قیمت می توان به ساخت کاندوهای پر منفعت به جای ساخت اپارتمان در چند دهه ی اخیر اشاره کرد.
اما با افزایش میزان اجاره ها، بساز بفروش ها بار دیگر به سوی ساخت آپارتمان روی آوردند. تعداد خانه های اجاره ای در حال ساخت در پاییز 2019، به 72000 واحد رسید، که نسبت به سال قبل، پنج برابر بیشتر است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!